تاخیرهای ماموریت کرو-۳ اختتام ندارد!

تاخیرهای ماموریت کرو-۳ اختتام ندارد!

گردو دانلود: به قول مقامات ناسا، سفر خدمه ماموریت کرو-3 به سبب بروز مشکل پزشکی جزئی در یکی از فضانوردان به تعویق افتاده است.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، این ماموریت قرار بود در روز چهارشنبه سوم نوامبر(۱۲ آبان) از پایگاه فضایی کندی در فلوریدا صورت گیرد اما بار دیگر زمان پرتاب این کپسول فضایی تغییر نمود. نزدیک ترین زمانی که احتمال پرتاب وجود دارد شنبه، ششم نوامبر در ساعت ۱۱: ۳۶ شب به وقت منطقه زمانی شرقی(۷: ۰۶ تهران) است.
ناسا در روز دوشنبه اعلام نمود که این مشکل پزشکی اضطراری نیست و ارتباطی با کووید-۱۹ ندارد.
طی ماموریت کرو-۳ مقرر است فضانوردان ناسا "راجا چاری"(Raja Chari)، "کایلا بارون"(Kayla Barron) و "توماس مارشبرن"(Thomas Marshburn) و فضانورد آژانس فضایی اروپا "ماتیاس ماورر"(Matthias Maurer) به ایستگاه فضایی بین المللی بروند و به مدت شش ماه در آنجا مستقر شوند. کپسول کرو دراگون این مسافران را سوار بر موشک فالکون ۹ شرکت اسپیس ایکس به فضا خواهد رساند.
ناسا اعلام نکرده که کدام فضانورد گرفتار مشکل شده و از اشاره به جزییات مشکل به وجود آمده نیز خودداری کرده است. باتوجه به حریم خصوصی افراد و ملاحظات مربوط به سلامت، معین نیست که آیا ما از جزییات بیشتر آگاه خواهیم شد یا خیر.
مقامات این آژانس فضایی اعلام نمودند که فضانوردان در مرکز فضایی کندی در قرنطینه خواهند ماند. این قسمتی از برنامه معمول قبل از پرتاب است. آنها همین طور اعلام نمودند که کپسول کرودراگون و موشک فالکون ۹ در وضعیت مناسبی قرار دارند و در مجتمع پرتاب ۳۹ پایگاه فضایی کندی قرار گرفته اند.
همانطور که از نام این ماموریت مشخص است، خدمه کرو-۳ سومین گروهی هستند که شرکت اسپیس ایکس آنها را برای ناسا به ایستگاه فضایی می رساند. دومین گروه از خدمه طی ماموریت کرو-۲ در ماه آوریل به ایستگاه فضایی رفتند و مقرر است به زودی به زمین بازگردند.
این آژانس فضایی هنوز زمان بازگشت خدمه کرو-۲ که اعضای آن، "شین کیمبرو"(Shane Kimbrough) و "مگان مک آرتور"(Megan McArthur) از ناسا، "آکیهیکو هوشیده"(Akihiko Hoshide) از ژاپن و "توماس پسکه"(Thomas Pesquet) از آژانس فضایی اروپا هستند را مشخص نکرده است.
ماموریت کرو-۳ ابتدا قرار بود در تاریخ ۳۰ اکتبر به انجام برسد اما این ماموریت یک روز به تاخیر افتاد. در روز ۳۱ اکتبر پرواز آن به سبب شرایط جوی نامناسب لغو و به روز سوم نوامبر موکول شد.
منبع:

1400/08/11
23:00:05
5.0 / 5
677
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲