تصاویر واضح ناسا از پدیده های زمینی

تصاویر واضح ناسا از پدیده های زمینی

به گزارش گردو دانلود ناسا تصاویر باکیفیتی را از برخی پدیده های زمینی منتشر نموده است که می توانند امکان بررسی بهتر زمین را برای دانشمندان فراهم نمایند.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از ناساگادرد، "مرکز پروازهای فضایی گادرد" (Goddard Space Flight Center) ناسا، تصاویر جدیدی را با استفاده از داده های "برنامه لندست" (Landsat program) تهیه کرده است. این تصاویر علاوه بر داشتن زیبایی، به دانشمندان امکان می دهند تا به بررسی آب ها، آتشسوزی ها، یخچال ها و مواردی از این دست در سطح زمین بپردازند.
هنگامی که ماهواره هایی مانند لندست به ثبت این تصاویر می پردازند، آنها را به این صورت عرضه نمی دهند. به همین دلیل، تصاویر باید پردازش شوند تا به شکلی درآیند که چشم های ما بتوانند آنها را درک کنند.


اولین تصویر، "دلتای یوکان" (Yukon Delta) را نشان داده است که در در جنوب غربی آلاسکا واقع شده است. دریاچه ها، آبریزها و تالاب ها در سرتاسر این تصویر دیده می شوند. آبراهه های موجود در این تصویر، مانند رگ های خونی دیده می شوند که یک اندام را در بر گرفته اند.


تصویر دوم که تلفیقی از رنگ های طبیعی را نشان می دهد، به "چشم صحرا" (Eye of the Sahara) معروف است. این چشم، یک گنبد متقارن از سنگ های رسوبی و آتشفشانی فرسوده است.


سومین تصویر، یک نمای نادر از "جزیره الفنت" (Elephant Island‎) را نشان داده است. در مرکز این تصویر، یخچالی دیده می شود که بیشتر یخ های جاری در جهت جنوب شرقی را در خود جای می دهد.


تصویر چهارم، "بیابان کالاهاری" (Kalahari Desert) را به نمایش می گذارد. تپه های شنی درحال وارد شدن به زمینهای شمالی هستند که زمانی بارور بوده اند. زندگی گیاهی در مرکز این تصویر به رنگ قرمز درآمده است. این تصویر با استفاده از طول موج های فروسرخ نزدیک، قرمز و سبز ساخته شده است.


پنجمین تصویر که با تلفیقی از طول موج های فروسرخ، فروسرخ نزدیک و سبز به دست آمده است، "یخچال مالاسپینا" (Malaspina Glacier‎) را نشان داده است که در جنوب شرقی آلاسکا قرار دارد.1400/07/03
10:25:20
5.0 / 5
878
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان گردو دانلود