پیاده روی فضایی فضانوردان را به صورت زنده مشاهده كنید

پیاده روی فضایی فضانوردان را به صورت زنده مشاهده كنید

مقرر است دو فضانورد روسی روز چهارشنبه(18 نوامبر) برای انجام یك پیاده روی فضایی كه مقدمات ورود یك ماژول تحقیقاتی جدید روسیه را آغاز خواهد كرد، به خارج از ایستگاه فضایی بین المللی بروند.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از ناسا، ۱۸ نوامبر "سرجی ریجیکوف"(Sergey Ryzhikov) فرمانده مأموریت اکسپدیشن ۶۴ و "سرجی کاد سرجوکوف"(Sergey Kud-Sverchkov) مهندس پرواز از آژانس فضایی روسیه، از ایستگاه فضایی از راه ماژول Poisk در سمت روبروی بخش روسی ایستگاه برای پیاده روی فضایی بیرون بروند که انتظار می رود این پیاده روی بیشتر از شش ساعت به طول بیانجامد.
کیت روبینز، فضانورد ناسا هم به فضانوردان کمک خواهد نمود تا لباس خویش را بپوشند و بعد از خارج شدن هم روند پیشرفت آنها را رصد خواهد نمود. پوشش مستقیم و زنده پیاده روی فضایی این دو فضانورد روس از ساعت ۸: ۳۰ بامداد به وقت منطقه زمانی شرقی(ساعت ۱۷ به وقت تهران) از تلویزیون و وب سایت ناسا آغاز خواهد شد. پیشبینی می شود پیاده روی فضایی حدود ساعت ۹: ۳۰ بامداد به وقت منطقه زمانی شرقی (ساعت ۱۸ به وقت تهران) آغاز شود.
ریجیکوف بعنوان خدمه خارج از منشور ۱ (EV۱) تعیین شده است و لباس فضایی روسی اورلان با راه راه قرمز و کاد سرجوکوف هم بعنوان خدمه عملیات کرو ۲ (EV۲) یک لباس فضایی با نوارهای آبی خواهد پوشید. این چهل و هفتمین پیاده روی فضایی فضانوردان روسی برای مونتاژ و نگهداری ایستگاه فضایی بین المللی خواهد بود.
در طول این پیاده روی فضایی، این دو فضانورد ابتدا بازرسی های نشتی را در خارج از دریچه انجام خواهند داد چون که این نخستین پیاده روی فضایی است که آنها از ماژول Poisk برای انجام این کار استفاده می نمایند. در مرحله بعد، آنها یک آنتن را از یک ماژول دیگر و بخش اتصال "Pirs" به بخش"Poisk" منتقل خواهند کرد. ماژول های"Pirs" رو به زمین با ماژول آزمایشگاهی چند منظوره جدید روسی به نام "Nauka"جایگزین خواهند شد.
فضانوردان همینطور یک تنظیم کننده جریان سیال را بر روی ماژول"Zarya" جایگزین خواهند کرد که وظیفه این ماژول سخت افزاری اندازه گیری اثرات زباله های فضایی است. آنها سپس ابزاری را برای اندازه گیری بقایای حاصل از شلیک های رانشگر تغییر مکان می دهند. این نخستین پیاده روی فضایی این دو فضانورد و هشتمین پیاده روی فضایی سال ۲۰۲۰ و در مجموع ۲۳۲ امین پیاده روی فضایی برای پشتیبانی از مونتاژ، نگهداری و ارتقای ایستگاه فضایی خواهد بود.
منبع:

1399/08/27
12:51:44
5.0 / 5
1028
تگهای خبر: سایت , سخت افزار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱