تولید پارچه مقاوم در مقابل حریق و دافع حشرات برای نظامیان

تولید پارچه مقاوم در مقابل حریق و دافع حشرات برای نظامیان

پژوهشگران دانشگاه ماساچوست موفق به تولید نوعی پارچه شده اند كه نه فقط در مقابل حریق مقاوم است، بلكه حشرات را نیز از خود دفع می كند.به گزارش گردو دانلود به نقل از نیواطلس، پارچه مورد اشاره بوسیله ترکیب نایلون و کتان و نیز برخی مواد شیمیایی غیرسمی تولید شده است.
این پارچه کاربرد نظامی خواهد داشت و مقرر است از آن برای تولید اونیفورم های جدید نظامی استفاده گردد که علاوه بر مقاومت بالا راحتی سربازان را نیز تضمین کنند.
پیش از این اونیفورم های نظامی تولید شده بودند که از قابلیت هایی مانند استتار دیجیتال، محافظت در مقابل عوامل بیولوژیکی و شیمیایی، محافظت در مقابل انفجار و ایجاد گرمای درونی برخوردار بودند. اما تولید اونیفورم ضد حریق و دافع حشرات تاکنون سابقه نداشته است.
اونیفورم سازه با شرایط آب و هوایی متنوع نیز سازگاری دارد، بادوام است و بسادگی قابل شستشو خواهد شد.
یکی از مزایای مهم این اونیفورم هزینه پایین تولید آن است. بااینکه قبل از این نیز لباس های محافظ ضدآتش جهت استفاده آتش نشان ها تولید شده بود، اما هزینه تولید این نوع البسه بسیار بالاست و برای تولید انبوه و استفاده سربازان مناسب نمی باشد.
ماده اصلی ترکیب شده با ترکیب ۵۰ – ۵۰ نایلون و کتان این پارچه، ترکیبی حاوی فسفر غیر سمی به نام اسید فیتریک است که از دانه ها، آجیل ها و غلات حاصل می شود. برای دفع حشرات یک ماده دافع غیرسمی معروف به پرمترین به کار گرفته شده که یک ماده شیمیایی مصنوعی است و مانند عصاره طبیعی گل داودی عمل کرده و به آسانی قابل تزریق به الیاف است.

1399/05/31
11:57:47
5.0 / 5
1516
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان گردو دانلود