دومین ماموریت راکت لب از خاک آمریکا موفقیت آمیز بود

دومین ماموریت راکت لب از خاک آمریکا موفقیت آمیز بود

گردو دانلود: شرکت راکت لب (Rocket Lab) دو ماهواره را به مدار زمین رساند و دومین ماموریت موشک الکترون از خاک ایالات متحده آمریکا را به سرانجام رساند.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، دومین پرتاب موشک راکت لب از خاک ایالات متحده آمریکا موفقیت آمیز بود.
یک پیشران الکترون «راکت لب» از تاسسیات پرواز والوپس(Wallops) ناسا در ویرجینیا در ساعت ۱۸: ۳۸ به وقت منطقه زمانی شرقی در روز پنجشنبه ۱۶ مارس(۰۲: ۰۸ بامدادان جمعه به وقت ایران) به فضا پرتاب شد و آغازگر ماموریتی بود که شرکت راکت لب آنرا «با هم قوی تر»(Stronger Together) نامیده است.
درست کمتر از یک ساعت بعد، مرحله ی ۱۸ متری موشک الکترون طبق برنامه دو ماهواره ی تصویربرداری راداری را برای شرکت «Capella Space» مستقر در سانفرانسیسکو در مداری دایره ای در فاصله ی حدود ۶۰۰ کیلومتر بالای زمین مستقر کرد.
راکت لب در توییتی نوشت: ماموریت برای «capellaspace» موفقیت آمیز بود. دومین پرتاب ما از مجتمع پرتاب ۲ در ویرجینیا! ما حالا ۳۴ ماموریت الکترون انجام داده ایم و ۱۵۷ ماهواره را در فضا مستقر کرده ایم.
این دو ماهواره جدید بصورت فلکی رادار دهانه ترکیبی(SAR) متعلق به «Capella Space» می پیوندند که تصاویر دقیقی از زمین در روز و شب در هر شرایط آب و هوایی به مشتریان ارائه می دهد.
شرکت فضایی راکت لب تا به امروز ۳۴ ماموریت مداری را با موشک دو مرحله ای الکترون انجام داده است که همه ی آنها به جز دو مورد، از مجتمع پرتاب ۱ این شرکت در نیوزلند انجام شدند.
شرکت راکت لب تلاش نموده تا مرحله نخست ی موشک الکترون را قابل استفاده مجدد کند. این شرکت در چندین ماموریت قبلی، پیشران ها را بازیابی کرده است و حتی یک دفعه یک موشک درحال سقوط از آسمان با هلیکوپتر بازیابی شد. اما چنین تلاشی برای بازیابی در ماموریت «باهم قوی تر» وجود نداشت.1401/12/27
08:21:22
5.0 / 5
289
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان گردو دانلود