تاثیر شیردهی بر سلامت روانی مادر

تاثیر شیردهی بر سلامت روانی مادر

گردو دانلود: پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدیدی، تاثیر شیردهی را بر سلامت روانی مادر ارزیابی کرده اند.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از نوروساینس نیوز، یک پژوهش جدید که با مرور پژوهش های گذشته انجام شده، اثرات شیردهی را بر سلامت روان مادر مورد بررسی قرار داده است.
"مگان یوئن"(Megan Yuen) و "اولیویا هال"(Olivia Hall)، پژوهشگران "دانشکده پزشکی چان دانشگاه ماساچوست"(UMMS) به همراه همکاران خود، این پژوهش را انجام دادند و دریافتند که شیردهی با بهبود سلامت روانی مادر ارتباط دارد. با این وجود، اگر مادری در شیردهی مشکلاتی داشته یا بین انتظارات و تجربه واقعی او تفاوتی وجود داشته باشد، شیردهی با نتایج منفی سلامت روان همراه خواهد بود.
از ۳۶ پژوهشی که رابطه آماری مدلول داری را بین تغذیه با شیر مادر و سلامت روان پیدا کردند، ۲۹ مورد از آنها دریافتند که شیردهی با مشکل روانی کمتری هم راه است و یک پژوهش نشان داد که تغذیه با شیر مادر با افزایش نشانه های مشکل روانی مادر مرتبط می باشد.
از ۳۴ پژوهشی که رابطه آماری مدلول داری را بین تغذیه با شیر مادر و نشانه های افسردگی بعد از زایمان نشان دادند، ۲۸ پژوهش نشان دادند که تغذیه با شیر مادر، خطر افسردگی بعد از زایمان را می کاهد.
"سوزان کورنشتاین"(Susan Kornstein)، سردبیر مجله "Journal of Women’s Health" اظهار داشت: برای کمک کردن به پزشکان در شخصی سازی کردن شیردهی و مشاوره سلامت روان، مهمست که بدانیم با توجه به این که شیردهی بطور کلی با بهبود سلامت روان مادر مرتبط می باشد اما اگر مادر با مشکلات شیردهی مواجه شود یا تجربه واقعی انتظارات او را برآورده نکند، می تواند نتایج منفی بر سلامت روان داشته باشد.
این پژوهش، در "Journal of Women’s Health" به چاپ رسید.
منبع:

1401/02/21
20:11:24
5.0 / 5
560
تگهای خبر: دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان گردو دانلود