تبدیل سیلوی قدیمی غلات به خانه دوطبقه

تبدیل سیلوی قدیمی غلات به خانه دوطبقه

به گزارش گردو دانلود خلاقیت برای تبدیل سازه های قدیمی به خانه های ساده و کم هزینه ادامه دارد و این دفعه یک سیلوی قدیمی غلات به خانه ای کوچک و دوطبقه تبدیل شده است.به گزارش گردو دانلود به نقل از نیواطلس، پیش از این اخباری در مورد تبدیل زباله دانی های بزرگ یا کارگاه ها و کارخانه های قدیمی به خانه و مجتمع مسکونی انتشار یافته بود و این دفعه استلا ون بی رز فارغ التحصیل آکادمی طراحی آیندهوون مستقر در هلند از یک سیلو غلات قدیمی، خانه ای منحصر به فرد ساخته شده است.
این سیلوی غلات تبدیل به خانه ای دوطبقه شده که فضای داخلی آن کاملاً دنج است. برای این خانه یک اتاق نشیمن کوچک و یک اتاق خواب در نظر گرفته شده است.
ایده تبدیل سیلو به خانه زمانی به وجود آمد که ون بی رز با یک کشاورز محلی که درحال فروش سیلوی غلات خود بود تماس گرفت. پس از اینکه آنها با هم گپ زدند، این کشاورز ایده تبدیل سیلوی خود به خانه را بسیار پسندید و تصمیم گرفت سیلوی خویش را به صورت مجانی به این معمار اهدا کند.

این سیلو که هفت متر ارتفاع دارد ابتدا رنگ آمیزی شده و درهای دوتایی آن بریده شد و سپس پنجره هایی به آن افزوده شد. یکی دیگر از نکات خوب در این خانه خاص، ایجاد یک نقطه دید از بالا از راه دریچه ای شفاف است.
علیرغم کمبود فضای در دسترس در طبقه همکف، طبقه اول فضای بیشتری دارد و یک نردبان هم به اتاق خواب منتهی می شود که شامل یک تخت ۲×۱.۲ متری است. البته فضای محدود این خانه استفاده از آن بعنوان منزلی همیشگی را دشوار می کند، ولی میتوان این منزل را تبدیل به اقامتگاهی موقت برای مسافران و طبیعت گردان کرد.


منبع:

1400/11/17
22:22:57
5.0 / 5
650
تگهای خبر: طراحی , فروش , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵