اسپیس ایکس ماهواره شناسایی جدیدی را پرتاب کرد

اسپیس ایکس ماهواره شناسایی جدیدی را پرتاب کرد

گردو دانلود: شرکت اسپیس ایکس ماموریت NROL-87 را سوار بر موشک فالکون 9 به فضا فرستاد.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از ان اس اف، اسپیس ایکس یک ماهواره جاسوسی (spy satellite) ایالات متحده را (۲ فوریه) در دومین پرتاب از سه پرتاب برنامه ریزی شده در یک بازه زمانی چهار روزه به مدار زمین فرستاد.
اسپیس ایکس ماموریت پرتاب دفتر ملی شناسایی-۸۷ (NROL-87 ) را برای دفتر ملی شناسایی(NRO) پرتاب کرد. ماموریت پرتاب دفتر ملی شناسایی-۸۷ سوار بر موشک فالکون-۹ اسپیس ایکس و از پایگاه "SLC-4E" در پایگاه نیروی فضایی وندنبرگ در کالیفرنیا پرتاب شد. این پرتاب ۲ فوریه در ساعت ۱۲: ۲۷ پس از ظهر به وقت منطقه زمانی اقیانوس آرام (۲۳: ۵۷ به وقت تهران) رخ داد.
ماموریت "NROL-87" دومین ماموریت از سه ماموریتی است که برای پرتاب این هفته برنامه ریزی شده است. این ماموریت پنجمین پرتاب کلی اسپیس ایکس در سال و نخستین پرتاب از وندنبرگ بود. این پرواز از یک تقویت کننده کاملاً جدید به نام B1071 بهره می برد.
پایگاه اسپیس دراین باره نوشت: حدود هشت دقیقه از پرتاب، مرحله نخست موشک فالکون ۹ در منطقه فرود ۴ وندنبرگ فرود آمد و به زمین بازگشت و در همان زمان مرحله فوقانی موشک به حمل NROL-87 به مدار ادامه داد. معین نیست این ماهواره جاسوسی در آنجا چه خواهدنمود. فعالیت ها و ابزارهای آن مانند بیشتر فضاپیماهای دفتر ملی شناسایی طبقه بندی شده است.
دفتر ملی شناسایی یک سازمان دولتی است که قسمتی از وزارت دفاع ایالات متحده است. دفتر ملی شناسایی از زمان تشکیل آن در سال ۱۹۶۱ مسئول ماهواره های شناسایی ایالات متحده است. هر سال، دفتر ملی شناسایی محموله های جدیدی را به فضا پرتاب می کند و ماموریت های بیشتری امسال بعد از NROL-87 پرتاب خواهدنمود.
ماهواره شناسایی (reconnaissance satellite) یا ماهواره اطلاعاتی که بصورت غیررسمی و عام بعنوان ماهواره جاسوسی نیز از آن یاد می شود، یک نوع ماهواره دیدبانی زمین یا ماهواره مخابراتی است که برای منظورهای نظامی یا شناسایی استفاده می شود.منبع:

1400/11/15
13:13:17
5.0 / 5
653
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان گردو دانلود