در یك شركت دانش بنیان؛

ساخت دستگاه ترکیبی تصفیه هوا و استریل سطوح

ساخت دستگاه ترکیبی تصفیه هوا و استریل سطوح

گردو دانلود: پژوهشگران در یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید دستگاه ترکیبی تصفیه هوا و استریل سطوح در یک محیط شدند که نیازی به فیلتر ندارد.حجت باقری مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان به خبرنگار مهر اظهار داشت: در این شرکت موفق شدیم دستگاه تصفیه هوایی را طراحی نماییم که می تواند علاوه بر تصفیه هوا، سطوح را استریل و عاری از هر نوع ویروس، باکتری و میکروب کند.
وی با تاکید بر این که بطور معمول دستگاه های تصفیه هوا با بهره گیری از فیلتر، هوا را تصفیه می کنند، اظهار داشت: اما در این دستگاه از هیچگونه فیلتری استفاده نکردیم که همین موضوع محصول ما را از سایر تصفیه کننده های هوا متمایز می کند. بطور معمول هزینه های تعویض فیلتر برای تصفیه هوا بالا است از همین رو هزینه نگهداری دستگاهی که طراحی کردیم از این منظر پایین است.
باقری اضافه کرد: بطور معمول هر سال این فیلترها باید عوض شوند و مصرف کننده نمی تواند هر ساله هزینه زیادی را متحمل شود تا فیلترها را تعویض کند؛ بدین جهت شاهد دستگاه های فیلتری دست دوم زیادی در بازار هستیم.
وی افزود: علاوه بر عدم نیاز به فیلتر در این دستگاه ترکیبی تصفیه هوا و استریل سطوح، تا ۳ سال نیاز به هزینه نگهداری وجود ندارد.
به گفته این مدیر شرکت دانش بنیان، این دستگاه در مدت زمان کوتاهی فضای یک اتاق را از آلودگی تمییز می دهد و سطوح را نیز عاری از ویروس، باکتری و میکروب می کند؛ با توجه به این که حالا پاندمی کرونا است می توان از این دستگاه برای از بین بردن آلودگی های سطوح نیز بهره برد.
به گفته وی، حالا این دستگاه در شرکت ما که در پارک فناوری پردیس مستقر است به تولید انبوه رسیده و استقبال خوبی نیز شده است.
باقری با اشاره به کاربردهای دستگاه تصفیه هوای ترکیبی اظهار داشت: مراکز دولتی، مراکز بهداشتی و مدارس همچون اماکنی هستند که می توانند از دستگاه تولید شده در این شرکت بهره ببرند برای اینکه محیط را ایزوله و استریل می کند.
وی اشاره کرد: این دستگاه با بهره گیری از اشعه uv و کاتالیست های تعبیه شده به تصفیه هوا و استریل محیط می پردازد.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان مستقر در پارک فناوری پردیس با تاکید بر این که این دستگاه نمونه داخلی ندارد، عنوان کرد: این نخستین دستگاهی است که بدون فیلتر بوده و بصورت ترکیبی هوا و محیط را تصفیه و استریل می کند. درصدد هستیم طی برنامه ای، این دستگاه ترکیبی را به کشورهای خاورمیانه و اروپا با گرفتن گواهی CE صادر نماییم.


منبع:

1400/08/30
11:33:33
5.0 / 5
548
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳