استفاده از پهپادها در عملیات امداد و نجات

استفاده از پهپادها در عملیات امداد و نجات

گردو دانلود استفاده از پهپادها در عملیات امداد و نجات


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از آی او، هلند در فکر این است که تا چند سال آینده پهپادها را به بخش عملیات امداد و نجات کشورش اضافه نماید. به نظر می آید آزمایش های اولیه استفاده از پهپادها در این حوزه هم امیدوارکننده بوده است. بمحض صدور مجوز رسمی، موسسه امداد و نجات دریایی سلطنتی هلند(KNRM) می خواهد پهپادها را در چهار مکان مختلف این کشور مانند لمر، ترسخلینگ، کات ویک ان زی و هوک آو ندرلند آزمایش کند. مسؤلان اجرای این برنامه از قبل شش پهپاد خریداری نموده اند و الان آماده استقرار آنها در نواحی ذکر شده هستند.
مسؤلان این پروژه اعتقاد دارند که استفاده از پهپادها می تواند جان خیلی از افراد را طی عملیات امداد، نجات دهد. عملیات امداد و نجات به مجموعه اقدامات و فعالیت ها در حین حادثه با هدف امدادرسانی، رهاسازی و نجات مجروحان و مصدومان گرفتار در صحنه صدمه گفته می شود.
سالانه بیشتر از ۲۵۰۰ بار افراد موسسه امداد دریایی سلطنتی هلند برای نجات جان افراد از آب، وارد عمل می شوند. حضور یک پهپاد می تواند همانند یک نیروی پشتیبان برای ماموران این موسسه عمل کرده و کار آنها را بسیار آسان تر کند.
مسؤلان این موسسه در اوایل سالجاری میلادی توانستند با موفقیت یک پهپاد را بر فراز سواحل ناحیه اسخیفنینگن شهر لاهه هلند به پرواز در آورده و آزمایش نمایند. موسسه امداد دریایی سلطنتی هلند به همراه سازمان هایی مانند سازمان تحقیقات علمی کاربردی هلند(TNO)، شرکت مخابرات سیار KPN، شرکت Delft Dynamics، شرکت Skytools و شرکت Proeftuin op de Noordzee در انجام این پروژه همکاری کرده است.
پهپادهایی که مقرر است دولت هلند از آنها در انجام این کار کمک گیرد مجهز به دو دوربین هستند. یکی از دوربین ها، دوربین حرارتی برای تشخیص حرارت بدن و دیگری یک دوربین با وضوح بالا است. یک شبکه ارتباط نسل پنجم پر سرعت هم در آنها به کار گرفته خواهد شد.
"جروئن کد"(Jeroen Kodde)، رهبر پروژه هواپیماهای بدون سرنشین موسسه نجات دریایی سلطنتی هلند اظهار داشت: داوطلبان موسسه امداد دریایی سلطنتی هلند بعنوان قربانیان غرق شدگی در اینجا خدمت می کنند. آنها لباس مخصوص عملیات امداد و نجات را که گرمای بسیاری برای فرد بوجود می آورد را پوشیده و کار خویش را آغاز می کنند. پهپادها می توانند کمک شایانی در این حوزه بکنند.
سازمان تحقیقات علمی- کاربردی هلند در نهایت می خواهد برپایه داده های جمع آوری شده از آزمایش انجام شده الگوریتمی را توسعه دهد که به پهپاد اجازه می دهد تا به صورت خودکار افراد در آب را حتی در شرایط جوی نامساعد شناسایی کند.
"جروئن کد" در اینباره اظهار داشت: پهپادها و حسگرها باید بگونه ای آموزش داده شوند که بتوانند قربانیان غرق شدگی را تحت هر شرایطی شناسایی کنند. اگر شخصی در بخش نظارت بر هواپیمای بدون سرنشین باشد و زنگ اخطار به صدا در آید، می تواند بلافاصله پهپاد را به مکان مشکوک ارسال نماید. ما می توانیم از این طریق یک تصویر اولیه داشته باشیم و مشخص نماییم که کدام تجهیزات مورد نیاز است. استفاده از پهپادها صرفاً همانند یک پشتیبان برای داوطلبان این موسسه عمل خواهند کرد.
وی امیدوار است بتوانند تا آخر سال ۲۰۲۲ تجربه و دانش کافی درباره استفاده از پهپادها در این حوزه را به دست آورده و به یک نتیجه نهایی برسند.
منبع:

1400/08/24
23:41:52
5.0 / 5
607
تگهای خبر: الگوریتم , پروژه , شركت , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱