در گزارش گردو دانلود عنوان شد؛

زمین لرزه دوگانه در هرمزگان

زمین لرزه دوگانه در هرمزگان

به گزارش گردو دانلود رئیس پایگاه اطلاعات لرزه ای مرکز لرزه نگاری کشوری مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران با اشاره به اینکه به احتمال زیاد این زمین لرزه اصلی در هرمزگان بوده است، اظهار داشت: احتمال سونامی در این منطقه کم است.ایرج روحی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد زلزله ۶.۴ ریشتری لافت در هرمزگان که در ساعت ۱۵ و ۳۶ دقیقه امروز بعدازظهر به وقوع پیوست اظهار داشت: امروز دو زلزله به فاصله زمانی ۱۵: ۳۷: ۴ به بزرگی ۶.۴ و دومین زمین لرزه ۱۵: ۳۸: ۳۸ به بزرگی ۶.۳ریشتر رخ داد. این زمین لرزه به اصلاح زمین شناسان دوگانه است.
رئیس پایگاه اطلاعات لرزه ای مرکز لرزه نگاری کشوری مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در پاسخ به این سؤال که این دو زلزله از کدام گسل نشات گرفته است، اظهار داشت: این دو زلزله نزدیک به گسل «زاگرس بلند» بوده است و احتمال می رود که زمین لرزه اصلی در این استان بوده است.
به گفته روحی، پس از این زمین لرزه هم یک پس لرزه ۴ریشتری در ساعت ۱۶ و ۲۲ دقیقه و ۳۸ ثانیه و پس لرزه ۳ و ۹ ریشتری در ساعت ۱۶ و ۴۳ دقیقه و ۱۵ ثانیه به وقوع پیوسته است.
رئیس پایگاه اطلاعات لرزه ای مرکز لرزه نگاری کشوری مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران اظهار داشت: سابقه ای ندارد که در این منطقه سونامی رخ دهد و احتمال این که در این منطقه سونامی رخ دهد کم است.
وی اضافه کرد: اگر این زمین لرزه در دریای عمان بود احتمال سونامی وجود داشت.
به گزارش گردو دانلود به نقل از مهر، زمین لرزه ۶.۴ ریشتری لافت هرمزگان در ساعت ۱۵ و ۳۶ دقیقه بعدازظهر یکشنبه در اغلب مناطق استان کرمان احساس شد. عمق کانون این زمین لرزه در ۱۸ کیلومتری از سطح زمین بوده است. مردم کرمان در اثر وقوع این زمین لرزه گرفتار هراس شده و به خیابان ها آمده اند. این زمین لرزه در مناطق جنوبی کرمان بیشتر احساس شد. تابحال گزارشی در خصوص خسارات احتمالی این زمین لرزه در استان کرمان دریافت نشده است.


منبع:

1400/08/24
21:07:10
5.0 / 5
479
تگهای خبر: دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳