فضانوردان ماموریت کرو-۳ راهی ایستگاه فضایی شدند

فضانوردان ماموریت کرو-۳ راهی ایستگاه فضایی شدند

به گزارش گردو دانلود اسپیس ایکس با موفقیت چهار فضانورد را از مرکز فضایی کندی ناسا در کیپ کاناورال به مقصد ایستگاه فضایی بین المللی فرستاد.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا، این ماموریت ۱۰ نوامبر ساعت ۲۱: ۰۳ به وقت منطقه زمانی شرقی(بامداد پنجشنبه ساعت ۰۵: ۳۳ به وقت ایران) به مقصد ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب شد و حال ایستگاه فضایی بین المللی دقایقی پیش در حساب کاربری خود در اینستاگرام با انتشار فیلمی، اعلام نمود چهار فضانورد ماموریت کرو-۳ اسپیس ایکس در مدار هستند و روز پنجشنبه ساعت ۱۹: ۱۰ به وقت منطقه زمانی شرقی (بامداد جمعه ساعت ۰۳: ۴۰ به وقت ایران) به ایستگاه فضایی بین المللی متصل خواهند شد.
این پرتاب در ابتدا برای شب "هالووین" تعیین شده بود، اما به سبب شرایط نامساعد آب و هوا تا تاریخ ۳ نوامبر به تعویق افتاد. ناسا این پرتاب را باردیگر به تعویق انداخت و شش نوامبر را برگزید، چونکه یکی از خدمه این پرواز گرفتار یک مشکل پزشکی جزئی شده بود.


طی ماموریت "کرو-۳" چهار فضانورد ناسا به اسامی "راجا چاری"، "توماس مارشبورن"، "کایلا بارون" و یک فضانورد آژانس فضایی اروپا به نام "ماتیاس ماورر" برای انجام یک ماموریت ۶ ماهه به ایستگاه فضایی بین المللی رفتند.
این سومین ماموریت عملیاتی سرنشین دار اسپیس ایکس برای ناسا بعنوان قسمتی از برنامه خدمه تجاری این سازمان فضایی است. مقرر است هر ماموریت، همچون کرو-۳، حدودا ۶ ماه به طول بینجامد و اسپیس ایکس مسئول پرتاب فضانوردان و همین طور بازگرداندن آنها به زمین است. مقرر است فضانوردان ماموریت کرو-۳ نیز بهار سال ۲۰۲۲ به زمین بازگردند.نکاتی درباره فضانوردان این ماموریت
این نخستین پرواز فضایی "بارون"، "چاری" و "ماورر" و سومین پرواز "مارشبورن" بود. "مارشبورن" قبلا بعنوان عضوی از ماموریت شاتل فضایی STS-۱۲۷ در سال ۲۰۰۹ و اکسپدیشن ۳۴/۳۵ در داخل ایستگاه فضایی فعالیت داشت که این ماموریت در سال ۲۰۱۳ به انتها رسید.


"چاری"، فرمانده این ماموریت در میلواکی متولد شد، اما سدار فالز، آیووا را زادگاه خود می داند. "چاری" پیش از فضانورد شدن بعنوان سرهنگ نیروی هوایی آمریکا خدمت می کرد و بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ ساعت کار با هواگرد سبک را در کارنامه کاری خود ثبت کرده است. "چاری" همین طور برای عضویت در تیم آرتمیس انتخاب شده بود و می توانست در سال ۲۰۲۴ به ماه برود.


"بارون" در پوکاتلو، آیداهو متولد شد، اما ریچلند واشنگتن را زادگاه خود می داند. "بارون" ۳۳ ساله در سال ۲۰۱۷ وارد مدرسه کاندیدهای فضانوردی شد. وی قبل از آنکه فضانورد شود، موفق به دریافت مدرک کارشناسی مهندسی سیستم از آکادمی نیروی دریایی آمریکا و مدرک کارشناسی ارشد مهندسی هسته ای از دانشگاه کمبریج شد. وی همین طور مدرک افسر جنگ افزار زیردریایی را نیز دریافت کرده و سه بار در ناو یواس اس مین بوده است.


"مارشبورن" در ایالت استویل، کارولینای شمالی متولد شد و در سال ۲۰۰۴ فضانورد ناسا شد. اما "مارشبورن" قبل از پیوستن به آژانس فضایی آمریکا بعنوان جراح پرواز در مرکز فضایی جانسون ناسا در هوستون خدمت می کرد. وی همین طور مسئول عملیات پزشکی ایستگاه فضایی بین المللی بود. "مارشبورن" در استیتسویل، کارولینای شمالی متولد شد و در سال ۲۰۰۴ فضانورد ناسا شد. "مارشبورن" قبلا بعنوان عضو خدمه" STS-۱۲۷" در سال ۲۰۰۹ و ماموریت اکسپدیشن ۳۴/۳۵ که در سال ۲۰۱۳ انجام شد، خدمت کرده است.


"ماتیاس مارر" اهل سانکت وندل در ایالت سارلند آلمان است و برای نخستین بار با ماموریت کرو-۳ به فضا سفر کرده است. پیش از فعالیت بعنوان یک فضانورد، "مارر" برخی از کارهای مهندسی و تحقیقاتی را در دانشگاه و آژانس فضایی اروپا انجام می داد. در سال ۲۰۱۶، "مارر" ۱۶ روز را بعنوان قسمتی از عملیات "ماموریت در محیط بی نهایت خشن"(NEEMO) ناسا در زیر دریا گذراند.


1400/08/21
13:12:29
5.0 / 5
508
تگهای خبر: دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان گردو دانلود