تولید محفظه های خاص ناوبری بدون احتیاج به ماهواره های جی پی اس

تولید محفظه های خاص ناوبری بدون احتیاج به ماهواره های جی پی اس

به گزارش گردو دانلود یک شرکت تجاری از تولید محفظه خلائی در ابعاد میوه آواکادو اطلاع داده که در آینده به سنسورهای مکانیکی کوانتومی برای عرضه خدمات ناوبری بدون احتیاج به ماهواره های جی پی اس مجهز می شود.به گزارش گردو دانلود به نقل از نیواطلس، این محفظه خلاء با استفاده از تیتانیوم و یاقوت کبود ساخته شده و مسیریابی را با دقتی زیاد و بدون احتیاج به ماهواره های موقعیت یاب ممکن می کند.
اگر چه در سالهای اخیر استفاده از فناوری جی پی اس برای موقعیت یابی جغرافیایی همه گیر شده، اما اختلال عمدی یا سهوی در فناوری جی پی اس در دره های کوهستانی یا مناطق قطبی می تواند مشکلاتی را برای کاربران ایجاد نماید.
آسیب پذیری جی پی اس ناشی از وابستگی آن به مجموعه ماهواره هایی است که در مدار زمین گردش می کنند. قطع دسترسی به سیگنال های این ماهواره ها مسیریابی را بر روی زمین ناممکن می کند.
سیستم جایگزین جی پی اس که نمونه های اولیه آن در دوره جنگ جهانی دوم ابداع شد و بر روی زیردریایی ها نصب گردید، سیستم هدایت اینرسی نام دارد و به صورت کاملاً مستقل با استفاده از شتاب سنج و ژیروسکوپ موقعیت جغرافیایی را شناسایی می کند. برای افزایش دقت این سیستم از سنسورهای کوانتومی مستحکم استفاده می شود که ضدزنگ هستند.
با ایجاد خلاء در این محفظه و هدایت جریان برق میتوان موقعیت جغرافیایی را به صورت دقیق مشخص کرد. البته محققان آمریکایی می گویند برای تجاری سازی کامل این سیستم احتیاج به پنج سال صرف وقت هست.


منبع:

1400/08/18
21:08:20
5.0 / 5
600
تگهای خبر: تولید , خدمات , سنسور , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲