ابداع اولین عایق صوتی بزرگراهی خورشیدی

ابداع اولین عایق صوتی بزرگراهی خورشیدی

به گزارش گردو دانلود نخستین سیستم عایق صوتی کنار جاده ای می تواند با استفاده از انرژی خورشیدی، انرژی ۱۰۰ خانه را تأمین کند.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، ایالت ماساچوست امکان دارد نخستین ایالتی باشد که نخستین مانع صوتی کنار جاده ای با قابلیت بهره گیری از انرژی خورشیدی را نصب می کند.
این سیستم نوآورانه که بوسیله ی یک شرکت محلی به نام "Ko-Solar" طراحی شده است، موانع صوتی معمولی و قدیمی را با پنل های خورشیدی جایگزین می کند تا ضمن پیشگیری از انتشار صدای جاده به سمت مناطق مسکونی، از انرژی خورشیدی برای تأمین انرژی خانه ها هم استفاده نماید.
این شرکت در نصب پنل های خورشیدی در مکان های کمتر آشکار مانند شهرک های صنعتی و پارکینگ ها تخصص دارد، ازاین رو این ابداع، یک مورد ویژه در کارنامه آنها خواهد بود.
اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، یک جاده بین ایالتی بزودی اولین موانع صوتی خورشیدی را دریافت خواهد نمود.
برای این منظور شرکت "Ko-Solar" برای توسعه این پروژه آزمایشی با سازمان حمل و نقل ماساچوست(MassDOT) همکاری می کند تا صفحات خورشیدی را در مسیری نیم مایلی در این جاده بین ایالتی قرار دهد. این پروژه با اتصال یک شبکه فلزی به دو طرف حدود ۱۶۰ مانع صوتی بتنی موجود محقق خواهد شد.
"محمد صدیقی" یکی از شرکای شرکت "Ko-Solar" اظهار داشت: اگر این پروژه موفقیت آمیز باشد، درهای بسیاری را به سمت استقرار در سایت های بیشتر باز می کند. چون که اغلب ایالت ها دارای این دیوارها و موانع صوتی هستند و میتوان آنها را به صفحات خورشیدی مجهز کرد.
این شرکت نه تنها صفحات خورشیدی را روی دیوارهای صوتی نصب می کند، بلکه به آنها اجازه می دهد تا برای جذب حداکثری نور خورشید در طول روز به خود زاویه دهند.
سازمان حمل و نقل ماساچوست انرژی ساخته شده توسط این صفحات خورشیدی را با قیمت شش سنت به ازای هر کیلووات ساعت خواهد خرید.
انتظار می رود که این پروژه آزمایشی نوآورانه بتواند هر سال حدود ۸۰۰ مگاوات ساعت برق تولید نماید که این آمار برای فضایی که معمولا هدر می رود و نادیده گرفته می شود، بد نیست. این شبکه توان کافی برای تأمین انرژی ۱۰۰ خانه را دارد.
با این وجود، این پروژه دارای برخی مشکلات احتمالی است. نصب صفحات خورشیدی بر روی دیوارهای صوتی از نزدیک توسط دولت نظارت می شود تا اطمینان حاصل شود که شبکه های فلزی بر یکپارچگی ساختاری موانع صوتی تاثیر نمی گذارند.
دولت همینطور می خواهد بداند که آیا آب و هوا بر موانع صوتی تاثیر می گذارد یا نه. همینطور مهم می باشد که اطمینان حاصل شود که این پنل ها نور خورشید را به چشم رانندگان منعکس نکنند و خطری برای رانندگان ایجاد نکنند.
این پروژه جالب نخستین پروژه در نوع خود در ایالات متحده خواهد بود و انتظار می رود در بهار سال ۲۰۲۲ به اجرا درآید.
منبع:

1400/08/16
13:26:39
5.0 / 5
577
تگهای خبر: پروژه , تولید , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان گردو دانلود