یك مقام مسئول در معاونت علمی؛

ضرورت توسعه فناوری ژئوماتیک درکشور

ضرورت توسعه فناوری ژئوماتیک درکشور

به گزارش گردو دانلود رییس گروه ژئوماتیک ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی به ضرورت توسعه فناوری ژئوماتیک تاکید کردو اظهار داشت: شرکتهای دانش بنیان میتواند عامل توسعه این فناوری باشند.به گزارش گردو دانلود به نقل از مهر، یاسر ابراهیمیان قاجاری امروز در نشست تخصصی «بررسی چالش ها و راهبردهای حوزه GNSS در سطح ملی» که در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران انجام شد درباب اهمیت فناوری ژئوماتیک در کنار سایر فناوریها اظهار داشت: توسعه کشور از مسیر فناوری های راهبردی عبور می کند و یکی از این فنآوری ها، ژئوماتیک است.
به گفته رییس گروه ژئوماتیک ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این ضرورت در معاونت علمی احساس شد که فناوریهای ژئوماتیک را در ساختار خود جای دهد تا مسیری برای ورود شرکتهای دانش بنیان باشد.
رئیس گروه ژئوماتیک ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی با اعلان اینکه مولفه های زیست بوم فناوری ژئوماتیک، شرکتهای دانش بنیان، استارت آپها، دستگاههای اجرائی، سازمان فضایی، سازمان جغرافیایی و... هستند، اظهار داشت: هم اکنون شرکتهای زیادی در زمینه سخت افزاری و نرم افزاری سیستم های تعیین موقعیت ماهواره ای جهانی و منطقه ای GNSS ورود پیدا کرده اند.
وی اضافه کرد: این شرکتها توانایی تولید محصولات در این عرصه را به حد جایگزین شدن با محصولات چینی را دارند؛ این می تواند زمینه ای برای تولید و صادرات محصولات حوزه ژئوماتیک باشد. البته که محصولات این حوزه می تواند از واردات محصولات مشابه نمونه ایرانی و ارز پیشگیری کند.
رئیس گروه ژئوماتیک ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباب یکی از چالش های حوزه فناوری ژئوماتیک اظهار داشت: هم اکنون خیلی از ارگان و نهادها بصورت موازی کاری دراین زمینه محصول تولید می کنند و این چالش بزرگ در زمینه فناوری ژئوماتیک است که می توان با رفع آن شاهد نمو و توسعه چنین فناوری نوظهوری در کشور باشیم.


منبع:

1400/08/12
23:19:47
5.0 / 5
665
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان گردو دانلود