معاون علمی و فناوری تاكید كرد؛

توسعه اشتغالزایی با اجرای تبصره 18 قانون بودجه

توسعه اشتغالزایی با اجرای تبصره 18 قانون بودجه

به گزارش گردو دانلود معاون علمی و فناوری اظهار داشت: با اجرای بند الف تبصره 18 قانون بودجه، مفاهیم اقتصاد دانش بنیان گسترده تر می شود و به اشتغالزایی می رسیم.به گزارش گردو دانلود به نقل از معاونت علمی و فناوری، سورنا ستاری در نشست تبیین بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه با روسای پارک های فناوری استانها که در محل معاونت عملی و فناوری برگزار شد، اظهار داشت: این تبصره یک اتفاق بزرگ و ابتکاری است که تصویب آن با حمایت ویژه مجلس شورای اسلامی سریع تر انجام شد. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اجرای این تبصره را به پارک های فناوری در استانها واگذار کرده است. آنها نمایندگان معاونت علمی و فناوری هستند.
ستاری اضافه کرد: از روسای پارک ها می خواهیم هر چه زودتر طرح های فناورانه و دانش بنیان استان خودرا بررسی نمایند. این تبصره فرصت خوبی برای شرکتها است تا بتوانند طرح ها و پروژه های خودرا با تسهیلات خوب و قابل قبول اجرائی کنند. همه ابزار و اختیار در دست پارک ها است بعد از این شرایط بهترین بهره را برای توسعه اقتصاد دانش بنیان و خلاق ببرید.
رئیس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به این که این تبصره به صورتی رقابت میان پارک های فناوری را بیشتر می کند، اظهار داشت: در این طرح مبالغ و اعتبارات تخصیص داده می شود، اگر پارکی از این فرصت استفاده نکند؛ منابع به پارک های دیگر استانها تعلق می گیرد.
ستاری با اشاره به همکاری خوب مجلس شورای اسلامی با معاونت علمی و فناوری برای تحقق اقتصاد دانش بنیان، افزود: خوشبختانه تعداد زیادی از نمایندگان مجلس همکاری خوبی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای تصویب قوانین حوزه دانش بنیانی و آشنایی درستی از مفاهیم این حوزه دارند و این مساله کمک بزرگی برای اجرائی شدن برنامه های این حوزه است.
معاون علمی و فناوری اضافه کرد: روسای پارک ها هر چه زودتر جلسات خودرا با مسئولان استانی بگذارند تا در آینده نزدیک جذب منابع جدید صورت گیرد و بانکهای عامل نیز برای همکاری با این طرح ترغیب شوند.
ستاری با اعلان اینکه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اولین نهاد اجراکننده این تبصره است، اظهار داشت: هم اکنون ما به الگویی دراین زمینه برای دیگر دستگاهها بدل شده ایم و همه اقدامات اولیه برای عملیاتی شدن آنرا انجام داده ایم. مذاکرات با بانکها نیز صورت گرفته است. برای تسهیل ارائه ضمانت نامه ها نیز معاونت علمی و فناوری آمادگی لازم را دارد. این طرح به توسعه اشتغال در کشور منجر می شود.


منبع:

1400/08/06
12:20:00
5.0 / 5
532
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان گردو دانلود