لزوم مهارت آموزی مجدد نیروی کار با جایگزینی خودرو های برقی

لزوم مهارت آموزی مجدد نیروی کار با جایگزینی خودرو های برقی

کارشناسان اروپایی اخطار می دهند با افزایش میزان خرید و استفاده از خودرو های برقی ضروریست نیروی کار در این قاره برای مهارت آموزی مجدد اقدام نمایند.به گزارش گردو دانلود به نقل از رویترز، تولید خودرو های برقی مختلف در قاره اروپا تغییرات اساسی در صنعت اتومبیل سازی بوجود می آورد و بنابراین باید برنامه های مهارت آموزی مجدد در این قاره اجرا شود تا نیروی کار بتواند برای آینده ای آماده شود که هدف از تولید اتومبیل در آن به صفر رساندن میزان انتشار آلاینده های زیست محیطی است.
گروه صنعتی پلت فرم الکتروموبیلیتی، در گزارش تازه خود در این حوزه تصریح کرده که تا سال ۲۰۳۰ میزان استخدام در صنعت خودروسازی کمتر از یک درصد کاسته می شود. تعداد افراد شاغل در این صنعت فعلا در حدود ۵.۷ میلیون نفر است.
در عین حال، مشاغل در رابطه با تولیدکنندگان و تأمین کنندگان سنتی موتورهای احتراقی به ترتیب ۲۰ و ۴۲ درصد کاسته می شود و در مجموع نیم میلیون شغل در رابطه با این خدمات در صنایع خودروسازی از بین خواهند رفت. چونکه تولید خودرو های برقی به تخصص های دیگری نیاز دارد. همینطور استخدام در بخش های در رابطه با فناوری های به صفر رساندن انتشار گازهای گلخانه ای ده درصد رشد کرده و ۳۰۰ هزار نیروی جدید در این بخش استخدام می شوند.
کمیسیون اروپایی از ممنوعیت تولید و عرضه خودرو های جدید بنزین سوز و دیزلی تا سال ۲۰۳۵ اطلاع داده و خیلی از کشورهای اروپایی هم قوانین مشابه مستقلی در این حوزه وضع کرده اند. از همین رو باید افراد مهارت های تازه ای در ارتباط با تولید خودرو های برقی کسب کنند تا بتوانند شغل های خویش را حذف نمایند.


منبع:

1400/07/07
09:10:58
5.0 / 5
860
تگهای خبر: تولید , خدمات , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان گردو دانلود