ابزاری که میزان آلودگی کف زمین را به ربات ها اطلاع می دهد

ابزاری که میزان آلودگی کف زمین را به ربات ها اطلاع می دهد

گردو دانلود: اخیراً ربات ها برای نظافت خودکار کف زمین به کار گرفته شده اند و برای ارزیابی دقیق میزان آلودگی سطوح یک ابزار تازه توسط پژوهشگران سنگاپوری تولید شده است.به گزارش گردو دانلود به نقل از نیواطلس، مشخص کردن این مساله که آیا کف سطوح به اندازه کافی تمیز هستند و ربات ها باید برای پاک کردن آنها اقدام نمایند یا خیر، یک چالش جدی است. برای حل این مشکل ابزاری تولید شده که شامل یک نوار چسب سفید، یک موتور برای بیرون کشیدن این نوار چسب، یک پیستون و یک دوربین یو اس بی جهت بررسی بصری نوار چسب است.
ربات ابتدا از طول نوار چسب در حالت تمیز و استفاده نشده، تصویربرداری می کند. سپس این نوار بر روی زمین قرار می گیرد و باردیگر میزان آلودگی آن بوسیله دوربین بررسی می شود. در نهایت با شمارش تعداد پیکسل هایی که ذرات خاک در آنها قابل مشاهده می باشد، در مورد ضرورت نظافت یا عدم نظافت سطوح تصمیم گیری می شود.
ربات ها در صورت کسب اطمینان از آلوده بودن زمین برای تمیز کردن آن اقدام می کنند و در نهایت با بهره گیری از همین ابزار از نظافت کافی سطوح اطمینان حاصل می شود. این ابزار به میزان تمیزی سطوح از صفر تا صد نمره می دهد.
البته سیستم مورد اشاره محدودیت هایی دارد، همچون این که ممکنست در حوزه تشخیص میزان آلودگی سطوحی که دارای کف پوش ها یا موکت هایی با بافت و ترکیبات درشت هستند، گرفتار اشتباه شود. برای اینکه ذرات آلودگی آسان تر به این سطوح می چسبند. پس کوشش برای ارتقای دقت سنسورهای آن در حال انجام می باشد.


منبع:

1400/07/04
10:58:30
5.0 / 5
929
تگهای خبر: تولید , سنسور , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲