سیستم چین برای کنترل انتقال اطلاعات خودرو های هوشمند به خارج

سیستم چین برای کنترل انتقال اطلاعات خودرو های هوشمند به خارج

مقامات چینی قوانین تازه ای برای حفاظت از داده ها تصویب کرده اند و سیستمی جدید در این کشور قادر به شناسایی انتقال احتمالی داده های خودرو ها به خارج از این کشور است.به گزارش گردو دانلود به نقل از رویترز، چین بزرگ ترین بازار خودروی جهان است و باتوجه به هوشمندی بیش از پیش خودرو ها و ذخیره سازی حجم زیادی از اطلاعات برای ناوبری و مسیریابی در آنها، چین نگران است که انتقال دیتای مورد اشاره به خارج از این کشور مشکلاتی را برای امنیت ملی آن به وجود آورد یا ابزاری برای حملات سایبری به چین شود.
خودروهای امروزی مجهز به مجموعه ای از حسگرها و دوربین ها برای مساعدت با رانندگان هستند و داده هایی که توسط این تجهیزات تولید و منتشر می شوند به طور معمول از طرف شرکت های خودروساز برای ابداع تکنولوژیهای جدید مانند سیستم های رانندگی خودران هم به کار می روند. اما این روند جدید سبب نگرانی هایی در حوزه حفظ حریم شخصی و امنیت افراد و اتومبیل ها شده است.
خودروسازان چینی موظف به ذخیره این نوع داده ها در داخل این کشور هستند و باید موافقت رگولاتوری این کشور برای انتقال اطلاعات مذکور به خارج از چین را هم به دست آورند. هم اکنون تحقیقاتی از شرکت آمریکایی تسلا در چین در جریان است تا در مورد عملکرد آن در حوزه ذخیره سازی اطلاعات و انتقال این داده ها به خارج از این کشور تحقیق شود.
دولت چین در ماه می پارک خودرو های تسلا را در محوطه برخی ادارات دولتی خود به سبب نگرانی های امنیتی از دوربین های آنها ممنوع کرد.
سیستم جدیدی که توسط مؤسسه تحقیقات مهندسی خودرو چین ابداع شده، با تحلیل مسیر انتقال دیتای سیستم های مخابراتی و ارتباطی هر اتومبیل از مقصد آپلود داده ها آگاه می شود. سیستم مورد اشاره فعلا بر روی خودرو های مدل ۳ تسلا و برخی تولیدات آئودی، مرسدس بنز، لندرور و غیره درحال آزمایش است.


منبع:

1400/06/25
23:43:05
5.0 / 5
891
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵