آزمایش آسفالت گرافینی در جاده های انگلستان

آزمایش آسفالت گرافینی در جاده های انگلستان

گردو دانلود: مقامات راهداری انگلستان قصد دارند طی پروژه ای که با همکاری پژوهشگران ˮدانشگاه منچسترˮ صورت می گیرد، گرافین را با آسفالت جاده ترکیب کنند تا طول عمر آنرا بالا برند.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از نیواطلس، یکی از حوزه هایی که گرافین در آنها می تواند عملکرد امیدبخشی داشته باشد، تقویت مصالح ساختمانی مانند بتن و آسفالت است. پژوهشگران طی آزمایشی که اولین نمونه در نوع خود محسوب می شود، تلاش می کنند تا از خاصیت های اعجاب انگیز این ماده، در یکی از معابر اصلی انگلستان استفاده کنند.
گرافین که از یک ورقه اتم های کربن تشکیل شده و الگویی شبیه به لانه زنبور دارد، استواری و انعطاف پذیری فوق العاده ای را ارائه می دهد. پژوهشگران امیدوارند که بواسطه ترکیب کردن گرافین با آسفالت بتوانند به توسعه سطوح جاده ای کمک کنند و هزینه های این کار را کاهش دهند.
دو شرکت ایتالیایی در سال ۲۰۱۷، مواد آسفالت را با گرافین ترکیب کردند تا امکان نرم شدن آسفالت در گرما و ترک خوردن آن در سرما را کاهش دهند. این محصول مقرر است در جاده های انگستان بصورت آزمایشی به کار برود تا پژوهشگران بتوانند نحوه افزایش طول عمر آسفالت جاده را بررسی نمایند.
مقامات راهداری انگلستان مقرر است طی این طرح آزمایشی، آسفالت جاده مورد نظر را خراش دهند و ترکیب جدید را به آن اضافه کنند.
بگفته پژوهشگران، بررسی های آزمایشگاهی، موفقیت آمیز بوده اند و این آزمایش محلی، اولین استفاده جهانی از گرافین در جاده خواهد بود که به نوآوری و ارائه راهکارهای بلندمدت کمک می نماید.
این آزمایش ها با همکاری پژوهشگران "دانشگاه منچستر" (University of Manchester) صورت می گیرد. پژوهشگران این دانشگاه برای اولین بار در سال ۲۰۰۴، گرافین را به کار گرفتند و از آن زمان، به کشف خاصیت های جدید و هیجان انگیز این ماده و گسترش کاربردهای آن پرداختند.
این پروژه، در سوم نوامبر سال جاری تمام می شود و سپس، عملکرد آن تحت نظارت قرار می گیرد تا تاثیر آن در افزایش طول عمر جاده بررسی شود.
منبع:

1400/06/23
10:45:00
5.0 / 5
1000
تگهای خبر: پروژه , دانشگاه , شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان گردو دانلود