ثبت تصویر خورشید توسط ماهواره چینی ها

ثبت تصویر خورشید توسط ماهواره چینی ها

مدتی پیش چین ماهواره هواشناسی موسوم به ˮ Fengyun 3Eˮ را از مرکز پرتاب ماهواره جیوچوان در شمال غربی چین به مدار برنامه ریزی شده فرستاد حال این ماهواره موفق به ثبت تصاویری از خورشید شده است.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا، ماهواره آب و هوایی Fengyun ۳E نخستین تصویر آزمایشی خود از خورشید را ثبت کرده است که این تصویر به پژوهشگران در پیش بینی کارهای خورشیدی و تاثیر آنها بر آب و هوای زمین و فضا کمک خواهدنمود.
ماهواره هواشناسی "Fengyun ۳E" (FY-۳E) در ماه ژوئیه سوار بر موشک لانگ مارچ ۴ پرتاب شد و بگفته سازمان ملی فضایی چین این پرتاب، ۳۷۷امین ماموریت پرواز سری موشک های لانگ مارچ بود.
FY-۳E به ۱۱ محموله سنجش از دور مجهز است و نخستین ماهواره هواشناسی جهان در مدار بامداد زود(early morning orbit) برای خدمات شهری خواهد بود.
این ماهواره که با عمر هشت ساله طراحی شده است، عمدتا دمای جو، رطوبت و سایر پارامترهای هواشناسی را برای برنامه های پیش بینی عددی اندازه گیری می کند و با این داده ها وضعیت پیش بینی آب و هوای چین را بهبود می بخشد.
همین طور برای پاسخگویی بهتر به تغییرات آب و هوایی و پیشگیری و کاهش بلایای جوی، بر برف و یخبندان جهانی، دمای سطح دریا، بلایای طبیعی و محیط زیست نیز نظارت خواهد داشت.
علاوه بر این، ماهواره یاد شده بر محیط خورشید و فضا و تأثیرات آنها و همین طور داده های یونوسفر برای برطرف نمودن نیازهای چین در حوزه پیش بینی وضعیت هوا و خدمات پشتیبانی نظارت خواهدنمود.
ماهواره و موشک مذکور توسط آکادمی فناوری پروازهای فضایی شانگهای تولید شده است که این آکادمی نیز تحت نظارت شرکت علوم و فناوری هوافضا چین فعالیت می کند.
"ژانگ پنگ" (Zhang Peng) معاون مرکز ملی هواشناسی ماهواره ای اظهار داشت: از آنجائیکه خورشید منبع اصلی انرژی برای زمین است، کارهای آن بر آب و هوا و سیستم های آب و هوایی نیز تأثیر می گذارد و ما باید همیشه به کارهای خورشیدی دقت نماییم. علاوه بر موارد ذکر شده این تصاویر می توانند داده های دقیق تری برای پیش بینی آب و هوای فضا و اطمینان از ایمنی عملکرد فضاپیماهای سرنشین دار و فضانوردانی که پیاده روی فضایی انجام می دهند، عرضه کنند.1400/06/13
22:00:10
5.0 / 5
502
تگهای خبر: تولید , خدمات , شركت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳