برای اولین بار صورت می گیرد؛

نجات از سکته قلبی با پهپادهای حامل دستگاه شوک

نجات از سکته قلبی با پهپادهای حامل دستگاه شوک

به گزارش گردو دانلود پهپادها تاکنون برای حمل و نقل اقلام مختلفی مورد استفاده قرار گرفته اند، اما برای نخستین بار از آنها برای انتقال دستگاههای واردکننده شوک قلبی استفاده شده است.به گزارش گردو دانلود به نقل از نیواطلس، متخصصان می گویند پرتاب دستگاههای واردکننده شوک قلبی با استفاده از پهپادها سبب می شود دستگاههای مذکور به سرعت در دسترس قربانیان حملات قلبی قرار بگیرد و از این طریق میتوان به سرعت این افراد را نجات داد.
بررسی که در این حوزه توسط محققان سوئدی انجام شده، نشان داده است انتقال دستگاههای شوک قلب با استفاده از پهپاد با سرعت بسیار بیشتری در مقایسه با آمبولانس انجام می شود و امنیت استفاده از این روش هم بالا و قابل قبول است.
زمانی که فردی گرفتار حمله قلبی می شود، مرگ مغزی و سپس مرگ کامل در عرض چند دقیقه رخ می دهد. تنها راه نجات این افراد استفاده سریع از دستگاه شوک قلبی است و بنابراین تک تک ثانیه ها برای عملیات احیا اهمیت دارد.
از سال ۲۰۱۴ برنامه ریزی برای طراحی و تولید پهپادهای آمبولانسی شروع شده و مقرر است این پهپادها مجهز به وبکم باشند تا هدایت آنها به صورت دقیق راحتتر شود. نخستین بار در سال ۲۰۱۷ عملیات شبیه سازی حمل دستگاه شوک قلبی در سوئد انجام شد. این بررسی نشان داد حمل این دستگاه با پهپاد چهار برابر سریع تر از آمبولانس زمینی است.
در پروازهای آزمایشی پهپاد حامل دستگاه شوک مشخص شد از ۱۲ مورد انتقال این دستگاه، ۱۱ مورد با دقت و موفقیت انجام شده است.
پهپادهای حامل این دستگاه هر بار به صورت متوسط ۳.۱ کیلومتر پرواز کرده و بین ۴ تا ۷ برابر سریع تر به مقصد رسیدند. از همین رو انتظار می رود در آینده این روش به رویه ای متداول در این حوزه مبدل شود.

1400/06/08
21:18:13
5.0 / 5
813
تگهای خبر: تولید , طراحی , متخصص , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان گردو دانلود