پهپادهایی که به پیک دوران قرنطینه تبدیل گشته اند!

پهپادهایی که به پیک دوران قرنطینه تبدیل گشته اند!

به گزارش گردو دانلود شرکت زیرمجموعه ˮآلفابتˮ در دوران قرنطینه، پهپادهای خویش را برای ارسال کالاهای متعدد به خانه مشتریان به کار گرفته است.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از فست کمپانی، ساکنان شهر لوگان در نزدیکی بریزبن می توانند همه چیز از قهوه و مرغ سرخ شده گرفته تا تجهیزات سخت افزاری را به واسطه پهپادها جلوی در خانه خود تحویل بگیرند.
مردم ساکن این شهر ۳۰۰ هزار نفری طی هشت ماه گذشته، بیشتر از ۵۰ هزار مورد ارسال با پهپادهای شرکت "وینگ"(Wing) داشته اند که زیرمجموعه شرکت "آلفابت"(Alphabet) به حساب می آید. وینگ در نظر دارد که آمار ارسال را تا چند روز آینده به ۱۰۰ هزار مورد برساند.
شرکت وینگ گزارش داده که در اولین هفته ماه آگوست، بیشتر از ۴۵۰۰ مورد تحویل با پهپاد در شهر لوگان داشته و خدمات آن در هر ۳۰ ثانیه درحال اجرا بوده است. به قول وینگ، خدمات خودکار این شرکت، بهترین هواپیما و مسیر را برپایه سفارش مشتریان و محل زندگی آنها انتخاب می کند. مشتریان می توانند پهپادها را با کمک تلفن همراه خود ردیابی کنند. پهپاد بعد از رسیدن به مسیر، بسته ها را با کمک یک ریسمان به پایین می فرستد.
سفارشات ارسال شده به لوگان تابحال بیشتر از ۱۰ هزار فنجان قهوه تازه، ۱۷۰۰ بسته میان وعده برای خانواده هایی که در قرنطینه بوده اند و بیشتر از ۱۲۰۰ غذای گرم مانند مرغ سرخ شده را شامل می شوند. روزنامه "کانبرا تایمز"(The Canberra Times) به تازگی گزارش داده است که خدمات پهپادها به خاطر قرنطینه کنونی در ارتباط با کووید-۱۹ افزایش پیدا کرده و از پنج روز به هفت روز در هفته رسیده است.
آلفابت در آمریکا به اولین اپراتور پهپاد تبدیل شد که توانست تاییدیه "اداره هوانوردی فدرال"(FAA) را در سال ۲۰۱۹ دریافت کند. این شرکت که بعضی از خدمات تحویل تجاری را هم در شهر کریستینبورگ ایالت ویرجینیا عرضه می دهد، سال قبل در سرخط اخبار قرار گرفت و به خاطر همه گیری کووید-۱۹، به کتاب داران کمک کرد تا کتاب ها را در خانه به دانش آموزان تحویل دهند.
شرکتهای دیگر همچون "یوپی اس"(UPS) و "آمازون"(Amazon) هم در تحویل دادن خدمات با پهپاد کوشیده اند؛ باآنکه به تازگی گزارش شده است که آمازون، عملیات در ارتباط با پهپادهای خویش را در انگلستان می کاهد. برپایه این گزارش، آمازون در کوشش برای فرود پهپادهای خود با چالش هایی روبرو شده است. "جف بزوس"(Jeff Bezos)، مدیرعامل آمازون، سال هاست که تحویل بار به خانه با کمک پهپادها را وعده می دهد.
خدمات تحویل با پهپاد در مناطق پرجمعیت به صورت کلی با موانع ایمنی و نظارتی روبرو است و مقامات و مشتریان در مورد خطر تصادف، محتاط هستند. غول حمل و نقل "DHL" به تازگی پروژه تحویل با پهپاد "Parcelcopter" خویش را لغو نمود.
به نظر می آید که این چالش ها تابحال مانع وینگ نشده اند. وینگ در بیانیه خود اشاره کرده که شهر لوگان از نظر اندازه با نیواورلئان، فلورانس و منچستر قابل مقایسه است. این بیانیه نشان داده است که سایر شهرها با اندازه مشابه یا حتی بزرگتر هم بزودی شاهد تحویل با پهپاد خواهند بود.
به قول این شرکت، موفقیت لوگان در آینده ای نه چندان دور در سایر شهرها هم تکرار خواهد شد و طی آن، خدمات مشابه با حجم زیاد، به واسطه پهپاد در شهرهای مشابه و حتی بزرگتر در سرتاسر جهان عرضه می شوند.1400/06/07
23:35:08
5.0 / 5
853
تگهای خبر: پروژه , خدمات , سخت افزار , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان گردو دانلود