توقف استفاده از شاتل های خودران تویوتا در المپیک توکیو

توقف استفاده از شاتل های خودران تویوتا در المپیک توکیو

به گزارش گردو دانلود شرکت تویوتا مجبور شد استفاده از شاتل های خودران خود در دهکده بازی های المپیک را به دلیل ایجاد جراحت و ناامنی آنها متوقف نماید.به گزارش گردو دانلود به نقل از ورج، یکی از شاتل های خودران تویوتا در دهکده بازی های المپیک با یکی از قهرمانان ورزشی کم بینا برخورد کرده و وی را مجروح کرد. البته این شاتل در زمان برخورد در حالت رانندگی خودران نبوده و به صورت دستی کنترل می شد. اما فعلا استفاده از تمامی آنها متوقف شده است.
تویوتا ده ها شاتل خودران معروف به e-Palette را در دهکده بازی های المپیک برای حمل و نقل قهرمانان ورزشی به کار گرفته است. نمونه اولیه این شاتل ها در سال ۲۰۱۸ تولید شد. این شاتل های مجهز به باتری فاقد فرمان و پدال هستند. این شرکت که امیدوار بود المپیک را به فرصتی برای نمایش تازه ترین فناوری های خود مبدل کند، حالا با یک چالش جدی روبرو شده است.
شاتل مذکور با سرعت یک تا دو کیلومتر در ساعت حرکت می کند و در زمان تصادف با دسته کنترل جوی استیک بوسیله ی یک اپراتور انسانی درحال مدیریت بود. ورزشکار صدمه دیده برای مداوا به یک مرکز پزشکی منتقل شد و پس از مدتی بدون مشکل خاصی به محل اقامت خود بازگشت.


منبع:

1400/06/06
22:34:20
5.0 / 5
342
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱