اختراع کمان هوشمندی که همیشه به هدف می زند!

اختراع کمان هوشمندی که همیشه به هدف می زند!

گردو دانلود: یک مخترع آمریکایی مدعی است موفق به ساخت یک تیر و کمان خودکار شده است که هیچ گاه هدف را از دست نمی دهد و این در حالیست که کاربر حتی مجبور نیست به هدف نگاه کند!


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، آیا تابحال خواسته اید که یک تیرانداز ماهر باشید؟ حالا فناوری می تواند به شما کمک شایانی کند. فقط این که پول نمی تواند این را برای شما فراهم آورد، بلکه باید در ازای کار سخت و ساعت ها مهندسی هزینه آنرا بپردازید که این همان کاری است که "شین وایتون" انجام داد.
"وایتون" که در کارولینای شمالی زندگی می کند، یک مهندس است و بیش از یک سال است که در کانال یوتیوب خود طراحی و ساخت چیزهای مختلف را آموزش می دهد. از کارهای او می توان به ساخت قلاب های سخت به محکمی فولاد، قفل ضد سرقت و یک دستگاه مو زن اشاره نمود.
"وایتون" حالا از تازه ترین کار خود که یک کمان خودکار است که می تواند به سمت اهداف ثابت و متحرک هدف گرفته و به درستی به هدف بزند، رونمایی کرده است.
بااینکه فدراسیون جهانی تیراندازی با کمان نمی خواهد امثال "وایتون" در هیچ رویدادی شرکت داشته باشند، اما برای مهندسان و علاقه مندان به مهندسی، این کمان یک اثر هنرمندانه است.
"وایتون" می گوید، هفته های زیادی را صرف ساختن این کمان خودکار کرده است تا طوری عمل کند که تیر را با هدف تراز و سپس رها کند و هیچ هدفی از دست نرود.
برای کسی که تیراندازی با کمان انجام می دهد، فقط هم راستایی کمان و هدف کافی نیست. یک کماندار با در نظر گرفتن فاصله تا هدف، زاویه رهاسازی را تغییر می دهد، بطوریکه تیر روی هدف بیافتد. بدین سبب "وایتون" مجبور شد این برنامه را در عملکرد کمان خود برنامه ریزی کند که در این راه، کمان بارها و بارها هدف را از دست داد تا بالاخره موفقیت آمیز عمل کرد.
در نهایت "وایتون" با برطرف نمودن نقص های این سیستم، تعدادی از وسایل اضافی را برای اصلاح آنها ایجاد کرد و نتیجه این کار یک کمان بی عیب و نقص شد که می تواند بدون هیچ خطایی به قلب هر هدف ثابت یا متحرکی شلیک کند.
گفتنی است که این کمان بدون وجود دوربین های فوق العاده قوی در کارگاه "وایتون" و یک چاپگر سه بعدی "Fuse ۱" که در ساخت ۹۰ درصد از نمونه ها مورد استفاده قرار گرفت، ساخته نمی شد.
منبع:

1400/05/28
13:48:25
5.0 / 5
911
تگهای خبر: شركت , طراحی , فناوری , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵