در دانشگاهها و صنایع؛

۲۱ هزار تجهیز آزمایشگاهی به اشتراک گذاشته شد

۲۱ هزار تجهیز آزمایشگاهی به اشتراک گذاشته شد

به گزارش گردو دانلود شبکه آزمایشگاهی فناوری راهبردی اعلام نمود ۲۱ هزار تجهیز آزمایشگاهی در اختیار بخش دانشگاهی و صنعتی قرار گرفته که این زیرساختی برای انجام پروژه های تحقیقاتی است.به گزارش گردو دانلود به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که بستری برای توسعه و ارتقای خدمات آزمایشگاهی در کشور است با ترغیب مراکز عضو توانست طی چند سال گذشته، ۲۱ هزار دستگاه و تجهیز آزمایشگاهی را اشتراک گذاری کند. تجهیزاتی که در اختیار پژوهشگران، اساتید دانشگاهی، دانشجویان، علاقمندان به این حوزه و دیگر مراکز قرار گرفته است.
تجهیزات به اشتراک گذاشته شده از حوزه های متنوع آزمایشگاهی است و موارد متنوعی از انواع دستگاههای آماده سازی نمونه مانندآسیاب ها، التراسانتریفیوژ، آون خلاء، خشک کن انجمادی پاششی تا اتاق های آزمون شرایط محیطی مانند آزمون شرایط محیطی خودرو را شامل می شود.
در این شبکه همینطور آنالیزگرهای گوناگونی همچون انواع کروماتوگرافی، طیف سنج ها، آنالیزگرهای پرتو ایکس، میکروسکوپ های نوری و الکترونی، تجهیزات آزمون های زیست فناوری و غیره به اشتراک گذاشته شده است.
این شبکه با هدف به اشتراک گذاری دستگاه ها و ارائه خدمات آزمایشگاهی و پشتیبانی از توسعه کمی و بهبود کیفی خدمات آزمایشگاهی در کشور بوجود آمده است بنابراین تلاش می کند تجهیزات و خدمات موجود در صنعت آزمایشگاهی را به اشتراک گذاشته و مسیر دسترسی به آنها را تسهیل کند. این کار باعث بهبود خدمات عرضه شده در این عرصه می شود.
شرکت های دانش بنیان و خلاق، دانشگاه ها (اساتید و دانشجویان)، پژوهشگران و فعالان این حوزه و مراکز آزمایشگاهی دولتی و خصوصی مهم ترین مخاطبان شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی هستند.
فهرست تجهیزات آزمایشگاهی به اشتراک گذاشته شده در پایگاه اینترنتی شبکه آزمایشگاهی در دسترس علاقمندان قرار گرفته است.


منبع:

1400/05/25
13:51:38
5.0 / 5
712
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴