رئیس پارك علم و فناوری خراسان رضوی مطرح كرد؛

سهم فناوری های نفت و گازی از فروش پارک خراسان رضوی

سهم فناوری های نفت و گازی از فروش پارک خراسان رضوی

به گزارش گردو دانلود رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی اظهار داشت: بر مبنای آخرین آمار شرکتهای این پارک ۱۶۰۰ میلیارد تومان فروش داشته اند که ۶۰ درصد آن در ارتباط با حوزه نفت، گاز و پتروشیمی بوده است.به گزارش گردو دانلود به نقل از مهر، امروز مراسم انعقاد موافقت نامه بین پارک علم و فناوری صنعت نفت، پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران، دانشگاه شهید چمران، دانشگاه صنعتی سهند، موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، پارک های علم و فناوری خراسان، سمنان، یزد، خراسان شمالی در محل پارک علم و فناوری صنعت نفت با حضور دکتر آقامحمدی، رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری برگزار گردید.
دکتر رضا قنبری رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی در این مراسم اظهار داشت: این پارک با قدمت ۱۹ سال توانسته ۵هزار نفر نیروی فعال تحصیل کرده را جذب نماید به طوریکه حالا ۳۵۰ شرکت دانش بنیان در آن مشغول فعالیت هستند.
وی با اشاره به اینکه متوسط سنی فعالان در شرکتهای مستقر در پارک خراسان، ۳۰ سال است، بیان نمود: ۱۵۰نفر از این فعالان مدرک دکتری دارند؛ ازاین رو، پارک خراسان، سومین مرکز استان از لحاظ جذب اعضای هیات علمی به حساب می آید.
رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی ضمن اشاره به فروش شرکتهای دانش بنیان مستقر در پارک خراسان اظهار داشت: بر مبنای آخرین آمار، شرکتهای این پارک، ۱۶۰۰ میلیارد تومان فروش داشته اند که ۶۰ درصد آن در ارتباط با حوزه نفت، گاز و پتروشیمی بوده است.
قنبری ضمن اشاره به همکاری پارک خراسان و پارک صنعت نفت اظهار داشت: ما به این همکاری مشترک امیدوار هستیم ؛ چونکه این همکاری یک مدل جدید مشارکتی خواهد بود.
رئیس پارک علم و فناوری خراسان اظهار داشت: اصلی ترین کار برای شرکتها توسعه بازار است که ما به تنهایی باید به سراغ متقاضیان برویم؛ اما همکاری پارک خراسان با پارک علم و فناوری صنعت نفت این مشکل شرکتها را رفع می کند.
وی اضافه کرد: ۳ سال گذشته، پارک های علم و فناوری خوزستان، شیراز، بوشهر، تربیت مدرس و خراسان تجمع خوبی در حوزه نفت و گاز داشته اند که منجر به تشکیل کنسرسیومی شده است اما این کنسرسیوم با تعامل و همکاری ما با پارک علم و فناوری صنعت نفت متفاوت می باشد.
قنبری اضافه کرد: ما هیچ احساس رقابتی با پارک ها به خصوص پارک ملی نفت نداریم و به نظر می آید که در جهت همکاری با یکدیگر تکمیل تر خواهیم شد.
افزود: پارک علم وفناوری صنعت نفت می تواند در جهت استفاده از فناوریهای به نتیجه رسیده شرکتها و سرریز فناوری های پارک در حوزه نفت و گاز گام بردارد؛ برای ما ایده آل بود که شرکتهای دانش بنیان در پارک قطر شعبه هایی داشته باشند ؛ پارک صنعت نفت می تواند سبب شود که همکاری خوبی در این حوزه داشته باشیم و شرکتها شعبه ای در قطر داشته باشند.
به گفته رئیس پارک علم وفناوری خراسان، ما در این پارک بخشی را به فعالیت شرکتها در حوزه انرژی اختصاص داده ایم.


منبع:

1400/05/18
23:59:47
5.0 / 5
621
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان گردو دانلود