مقامات روسی خبر دادند؛

روسیه برای افزایش خرید خودروی برقی کمک هزینه می دهد

روسیه برای افزایش خرید خودروی برقی کمک هزینه می دهد

مقامات روسیه به منظور افزایش تقاضای داخلی برای خرید خودرو های برقی ساخت روسیه قصد دارند کمک هزینه های مالی یا سوبسید پرداخت کنند.به گزارش گردو دانلود به نقل از رویترز، وزیر اقتصاد روسیه روز گذشته اعلام نمود میزان استفاده از خودرو های برقی در روسیه که دارای منابع فراوان نفت و گاز است، از کشورهای اروپایی بسیار کمتر است و خودروی برقی در داخل روسیه تولید نمی گردد. اما دولت به دنبال راه اندازی خط تولید خودرو های برقی در روسیه است و مشوق های مالی را هم برای تقویت این بخش در داخل روسیه در نظر گرفته است.
از مجموع ۴۵ میلیون خودروی درحال تردد در روسیه پارسال میلادی، تنها ۱۱ هزار خودرو برقی بوده اند که آنها هم به طور عمده خودرو های مستعمل و دست دوم بوده اند. خودرو های برقی هنوز در مقایسه با خودرو های بنزین سوز قیمت بالایی دارند و بنابراین دولت روسیه برای کاهش قیمت و افزایش جذابیت آنها سوبسیدهایی را در نظر خواهد گرفت.
این سوبسید ۲۵ درصد از هزینه های خرید خودرو های برقی ساخت روسیه را پوشش خواهد داد و سبب خواهد شد این خودرو ها حداکثر ۸۵۷۰ دلار قیمت داشته باشند. انتظار می رود اجرای این طرح از سال ۲۰۲۲ آغاز شود. روسیه می خواهد تا سال ۲۰۳۰ سالانه تعداد ۲۲۰ هزار خودروی برقی تولید نماید. ظاهراً شرکتهای خودروسازی خارجی هم به تولید خودروی برقی در داخل روسیه علاقه نشان داده اند.


منبع:

1400/05/16
12:58:42
5.0 / 5
639
تگهای خبر: تولید , شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳