ربات هوش مصنوعی خودش دویدن را یاد گرفت

ربات هوش مصنوعی خودش دویدن را یاد گرفت

محققان دانشگاه اورگان با استفاده از ابزار هوش مصنوعی به رباتی به نام کیسی امکان دادند تا خودش نحوه دویدن را یاد بگیرد و مسیری ۵ کیلومتری را با سرعت طی نماید.به گزارش گردو دانلود به نقل از نیواطلس، سابقه طراحی و ساخت ربات مورد اشاره به چهار سال قبل باز می گردد و وظیفه آن حمل بار و بسته های مختلف از درون خودرو های ون به درب منازل بوده است.
این ربات دوپا با سرعت کم حرکت می کرده و تاکنون دویدن را تجربه نکرده بود. همچون مزایای ربات مورد اشاره امکان حرکت در باران و برف و پیمایش آهسته در مناطق باز بوده است.
پژوهشگران سرانجام تصمیم گرفتند تا از فناوری هوش مصنوعی برای افزایش مهارت های کیسی استفاده کنند و این ربات با استفاده از الگوریتم های مذکور آموخت چگونه زانوهای خویش را بیشتر خم کند تا بتواند راحتتر بدود و در عین حال تعادلش را حفظ کند.
البته ساخت ربات های دونده پدیده جدیدی نیست و از سال ۲۰۰۴ به این سو ربات هایی ساخته شده اند که با سرعتی بین ۴ تا ۱۱ کیلومتر در ساعت می دوند. اما خودآموزی دویدن بوسیله ی یک ربات پدیده نسبتاً تازه ای است. کیسی در جریان طی مسیر ۵ کیلومتری در محوطه دانشگاه اورگان دو بار به دلیل گرم شدن بیش از اندازه قطعات کامپیوتری زمین خورد. اما در نهایت این مسیر را در عرض ۵۳ دقیقه و ۳ ثانیه طی کرد.


منبع:

1400/05/08
12:07:24
5.0 / 5
721
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵