مرتفع ساختن نقص های چهره با كمك گوش و بینی چاپ سه بعدی!

مرتفع ساختن نقص های چهره با كمك گوش و بینی چاپ سه بعدی!

به گزارش گردو دانلود پژوهشگران انگلیسی کوشش می کنند با چاپ سه بعدی گوش ها و بینی، به مرتفع ساختن نقص های چهره افرادی که به حادثه یا بیماری گرفتار شده اند، کمک کنند.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، پژوهشگران "دانشگاه سوانزی" (Swansea University) انگلستان کوشش می کنند با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی، به افرادی کمک کنند که بدون قسمت هایی از بدن به دنیا می آیند یا بخش هایی از صورت خویش را در اثر حادثه از دست می دهند.
پژوهشگران باور دارند که با استفاده از سلول های انسانی و مواد گیاهی می توانند گوش ها، بینی و سایر قسمت ها را برای کمک به بازسازی صورت چاپ کنند.
این فناوری به سود افرادی است که در اثر سوختگی، سرطان و سایر انواع تروما، به زخم صورت گرفتار شده اند.
بنیاد معروف به "Scar Free Foundation"، یک پروژه سه ساله را با بودجه ای به مبلغ ۲/۵ میلیون پوند شروع کرده است تا به پیشرفت آزمایش های بالینی روی انسان ها کمک نماید.گزارش های این بنیاد نشان داده است بیمارانی که با از دست دادن قسمت هایی از صورت خود زندگی می کنند، به پژوهشگران گفته اند که احساس نمی کنند پروتزهای پلاستیکی، بخشی از بدن آنها است و ترجیح می دهند که از بافت های بدن خوشان برای ترمیم استفاده گردد.
این پروژه با ایجاد یک چارچوب غضروفی که سلول های بنیادی خود بیمار روی آن رشد می کند، به غلبه بر این مورد می پردازد. این کار، احتیاج به استفاده از بافت سایر قسمت های بدن را برطرف می کند که معمولاً به جراحی دردناک و ایجاد زخم جدید نیاز دارد.
اولین بخش این پروژه، گرفتن سلول های بنیادی از بیماران و نانوسلولز گیاهان را در بر دارد که به عرضه جوهر زیستی کمک می نماید.
"ایان ویتاکر" (Iain Whitaker)، پژوهشگر ارشد این پروژه اظهار داشت: تأثیر این پژوهش می تواند واقعا هیجان انگیز باشد. این فناوری به ما جراحان امکان می دهد که سلول ها را از بدن انسان بگیریم، آنها را در جوهر زیستی بگذاریم، سپس در یک ساختار سه بعدی چاپ نماییم و در نهایت باردیگر در بدن انسان قرار دهیم.
وی ادامه داد: این مورد از دید ما بدین معناست که مجبور نیستیم بافت هایی را از بقیه قسمت های بدن بگیریم. بدین ترتیب، جای زخم و میزان درد کاسته می شود و گزینه های در اختیار برای کمک به ترمیم نقص بیشتر می شوند.پژوهشگران برای چاپ سه بعدی، از نرم افزاری استفاده کردند تا قبل از به کار گرفتن تجهیزات رباتیک، یک طراحی سه بعدی ابداع کنند. بازوهای رباتیک خودکار، یک نازل در انتهای خود دارند که ماده چاپ را لایه به لایه پخش می کند.
این پروژه، به تعیین کردن ترکیب ایده آل سلول ها کمک می نماید تا غضروف جدید را پرورش دهد و جوهر زیستی را برای چاپ سه بعدی تنظیم کند.
پژوهشگران امیدوارند که این جوهرهای زیستی، ایمن و غیرسمی باشند و سیستم ایمنی بدن بتواند آنها را تحمل کند.1400/05/03
12:27:34
5.0 / 5
581
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان گردو دانلود