استقرار اولین نیروگاه هیدروژن سبز دریایی جهان در سواحل فرانسه

استقرار اولین نیروگاه هیدروژن سبز دریایی جهان در سواحل فرانسه

نخستین نیروگاه هیدروژن سبز دریایی جهان که در سواحل فرانسه درحال ساخت است، از آب فراوان استفاده می نماید و به توربین های بادی دریایی متصل است.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، یک نیروگاه تولید هیدروژن دریایی مقرر است سال آینده در سواحل فرانسه شروع به کار کند.
این نیروگاه که بوسیله برق تولیدی یک توربین بادی شناور در نزدیکی آن به نام "فلوت ژن"(Floatgen) تامین می شود، در سواحل "Le Croisic" در فرانسه تاسیس خواهد شد.
این نیروگاه بمحض بهره برداری، به نخستین مرکز تولید هیدروژن سبز دریایی در جهان تبدیل خواهد شد.
این پروژه توسط شرکت هیدروژن سبز "Lhyfe" و دانشکده مهندسی فرانسوی "Centrale Nantes" درحال توسعه است.
در بیانیه مطبوعاتی دست اندرکاران این پروژه آمده است که این سایت دارای شرایط محیطی سختی است که به این معنا است که برای فناوری تولید هیدروژن ایده آل است.
"متیو گوسن" مدیرعامل و بنیان گذار شرکت "Lhyfe" اظهار داشت: ما متقاعد شده ایم که تولید دریایی هیدروژن تجدیدپذیر یک چاره کاملا مناسب برای استقرار گسترده هیدروژن است.
وی ادامه داد: ما در پیشرفت خود گام های بلندی برمی داریم و مصمم هستیم نخستین کسی در جهان باشیم که چاره ای برای تولید هیدروژن تجدیدپذیر دریایی به کار می گیرد.
از آنجائیکه آب مورد نیاز برای پروسه الکترولیز برای تولید هیدروژن به مقدار نامحدود در دریا موجود است و این نیروگاه جدید نیز می تواند با بهره بردن از توربین های بادی دریایی تامین نیرو شود، پتانسیل زیادی برای مقیاس پذیری و استقرار در مقیاس صنعتی بطور بالقوه دارد.
این نیروگاه در سال 2022 به بهره برداری می رسد و بعد از آن، این فناوری به سمت استقرار گسترده صنعتی در سال 2024 حرکت می کند.
توربین های بادی دریایی و فناوری های هیدروژنی این پتانسیل را دارند که به کشورها در رسیدن به اهداف مقابله با تغییرات آب و هوا طی سال های آتی کمک کنند. بطور خاص، اتومبیل های هیدروژنی سبز در کنار وسایل نقلیه الکتریکی می توانند اتکای ما را به موتورهای احتراق داخلی بنزینی و گازسوز کاهش دهند.
با این وجود بحث در مورد اعتبار وسایل نقلیه هیدروژنی در صورتیکه تا حالا تنها به الکتریسیته بصورت عمده پرداخته شده است، همچنان ادامه دارد و به عنوام مثال "ایلان ماسک" مدیر عامل شرکت "تسلا"، خودرو های هیدروژنی را بعنوان یک شکل گنگ از ذخیره سازی انرژی برای خودرو ها عنوان کرده است.
اما برخلاف ادعای "ماسک"، سایر خودروسازان همچون "بی ام و" از فناوری هیدروژنی پشتیبانی می کنند و بعنوان مثال شرکت خودروسازی "تویوتا" به فناوری خودروی هیدروژنی موسوم به "میرای"(Mirai) رسیده است و توانسته با یک دفعه پر کردن باک آن از هیدروژن، 1000 کیلومتر راه برود و به یک رکورد جهانی برسد.1400/04/31
14:44:06
5.0 / 5
685
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲