معاون صندوق نوآوری خبر داد؛

حمایت بلاعوض صادراتی از دانش بنیان ها

حمایت بلاعوض صادراتی از دانش بنیان ها

به گزارش گردو دانلود معاون توسعه نوآوری صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: از آذر 1397 تا کنون بیش از 23 میلیارد تومان حمایت بلاعوض برای توسعه صادرات به بالای 900 شرکت دانش بنیان ارائه شده است.دکتر سیاوش ملکی فر در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی بسته های خدماتی متنوعی را برای کمک به بین المللی شدن و تقویت صادرات شرکت های دانش بنیان در برنامه خود داشته و از سال ۹۷ آنها را اجرائی کرده است.
معاون توسعه نوآوری صندوق نوآوری و شکوفایی درباب ارائه خدمات توانمندسازی به شرکت های دانش بنیان برای توسعه صادرات اظهار داشت: صندوق نوآوری و شکوفایی در قالب خدمات توانمندسازی، ضمن تسهیل پروسه تجاری سازی و ورود به بازارهای صادراتی به شرکت های دانش بنیان حمایت بلاعوض اعطا می کند.
وی با اعلان اینکه بسته خدمات توانمندسازی صادراتی شامل ۶ نوع خدمت در حوزه های مختلف است، اظهار داشت: این خدمات شامل «آموزش و مشاوره»، «دریافت استانداردهای صادراتی»، «حفاظت از دارایی های فکری» (شامل ثبت اختراع، نشان تجاری و طرح صنعتی)، «حضور در نمایشگاه های خارجی (اعم از مستقل و پاویون)»، «اعزام و پذیرش هیئت های تجاری» و «حضور در پایگاه های صادراتی» است.
ملکی فر اشاره کرد: از آذر ۱۳۹۷ تا حالا بیش از ۲۳ میلیارد تومان حمایت بلاعوض برای توسعه صادرات به بالای ۹۰۰ شرکت دانش بنیان ارائه شده است که منجر به صادرات محصولات و خدمات دانش بنیان مختلفی شده است.
به گفته وی، از نظر حوزه های فناوری صادراتی شرکت های دانش بنیان، مواد شیمیایی با ۱۸۶ میلیون دلار، دارو با ۱۵۲ میلیون دلار، فراورده های معدنی و فلزی با ۹۹ میلیون دلار، فناوری اطلاعات و محتوای دیجیتال با ۵۰ میلیون دلار و مواد پلیمری با ۴۸ میلیون دلار به ترتیب بیشترین صادرات را در سال ۹۸ به خود اختصاص داده اند.


منبع:

1400/04/26
15:01:03
5.0 / 5
676
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان گردو دانلود