انواع نمایشگر و تاكسی‏متر هوشمند با فعالیت 6 شركت توسعه یافت

انواع نمایشگر و تاكسی‏متر هوشمند با فعالیت 6 شركت توسعه یافت

گردو دانلود: 6 شرکت دانش بنیان و خلاق با تولید محصولات مختلف، فناوری طراحی انواع نمایشگر و تاکسی‏متر هوشمند را در کشور توسعه داد.به گزارش گردو دانلود به نقل از معاونت علمی و فناوری، زنجیره بازیگران عرصه تولید تجهیزات و دستگاه های موثر در توسعه صنعت حمل و نقل هوشمند توسط زیست بوم فناوری و نوآوری، درحال تکمیل شدن است. به همین دلیل حوزه تولید انواع نمایشگر و تاکسی‏متر هوشمند با محصولات ۶ شرکت دانش بنیان گسترش یافت.
این محصولات با حمایت ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به تولید رسیده و در بازار داخلی ارائه شده است.
سیستم ناوبری هوشمند
سیستم ناوبری هوشمند یک شرکت با تاکید بر تولیداتی در حوزه سخت افزار، نرم افزار و استفاده از ماژول های GPS و GPRS با استاندارد اروپا توانسته است که برای تاکسیرانی، سیستم اتوبوسرانی، شرکت های حمل و نقل، خودرو های امدادی و آمبولانس ها، خودرو های حمل بار، حمل پول و حمل زباله، سوخت و مواد غذایی و سیستم حمل و نقل ریلی (قطار) و کشتیرانی قابل استفاده می باشد.
سامانه ای کاربردی برای اتوبوسرانی
یک شرکت نیز با طراحی سامانه ای در این عرصه فعالیت می کند. مالکان اتوبوس ها می توانند با نصب این برنامه بر روی گوشیهای هوشمند اندروید و (IOS) خود، در هر لحظه از موقعیت خودرو و راننده ای که درحال رانندگی است، باخبر شوند.
از قابلیت های اصلی این برنامه می توان به نمایش مسیر تردد خودرو، نمایش سرعت خودرو، نمایش مشخصات آخرین راننده خودرو در هر لحظه از شبانه روز و اطلاع از وضعیت سامانه خودروها، اشاره نمود.
تاکسیمتر هوشمند
سامانه ای نیز با تولید محصولاتی در این عرصه به توسعه فناوری های هوشمندسازی صنعت حمل و نقل کمک کرده است. یکی از محصولات آن تاکسیمتر هوشمند است که با کمک آن می توان مدیریت ناوگان این سیستم را برای مدیران سازمان ها تسهیل کرد.
این مجموعه با ردیابی آنلاین موقعیت و وضعیت خودرو، نظارت بر مسافت طی شده و زمان کارکرد خودرو، نظارت بر تعداد و مدت سفرها، تحلیل و توزیع مسافر برمبنای درخواست سفر و توزیع تاکسی، تحلیل رفتار راننده و ایجاد امکان امتیازدهی به راننده و در نهایت ارسال پیام های سازمانی، تعاملی اثربخش را فراهم نموده و تصمیم گیری و برنامه ریزی را شتاب داده است.
تاکسی هوشمند
سامانه های هوشمند اطلاعاتی یک شرکت دانش بنیان با تولید بلیت الکترونیک بعنوان نقطه اشتراک حوزه های ITS و Micropayment به این عرصه پا گذاشت.
همچنین محصول تاکسی هوشمند این شرکت، نیازهای مختلف راننده تاکسی، خودروی تاکسی، مسافران تاکسی و مدیریت ناوگان تاکسیرانی را در نظر گرفته است و برای همگی آنها روشهای کارآمدی دارد. تاکسی هوشمند در دو کلاس Trip-base و Line-base ارائه شده است که در مجموع می توانند نیازهای انواع تاکسی های خطی، گردشی، تلفنی، فرودگاه و غیره را در شهرهای بزرگ و کوچک پاسخگو باشند.
مکان یابی خودکار وسایل نقلیه
مکان یابی خودکار وسایل نقلیه یک شرکت دانش بنیان نیز سیستمی است که با بهره گیری از سامانه GPS می تواند در هر لحظه مختصات جغرافیایی خودروی موردنظر به همراه تاریخ و زمان قرارگیری در آن موقعیت را به دست آورد. با ارسال این اطلاعات به مرکز بوسیله یک بستر مخابراتی مناسب مانند GSM یا رادیو، می توان خودرو را در تمام مدت ردیابی و مسیر حرکت آنرا از ابتدا تا انتهای مسیر روی نقشه جغرافیایی مشاهده کرد.
با وجود امکان ارسال و دریافت پیام بوسیله بستر مخابراتی GSM و رادیو به خودروی موردنظر امکان کنترل کامل وسیله نقلیه فراهم می شود. بدین جهت بهره گیری از سیستم AVL در فرآیندهای کنترلی و نظارتی بسیار سودمند و سبب افزایش کارایی ناوگان های مختلف شهری و سازمانی خواهد بود.
تاکسیمترهای قابل نصب روی تاکسی های خطی
همچنین یکی از شرکت های فعال با تولید نمایشگر هوشمند خودرو (مالتی مدیا) قدمی اثرگذار برای توسعه این فناوری ها برداشته است. همین طور این شرکت با تاکید بر دانش مهندسان داخلی مبادرت به طراحی و ساخت مجموعه تاکسیمتر کرده است. این مجموعه به شکلی طراحی شده تا قابلیت نصب برروی تاکسی های خطی و گردشی را داشته باشد و کرایه مسافران را متناسب با نوع عملکرد تاکسی (خطی و یا گردشی) محاسبه کند.


منبع:

1400/04/23
11:14:13
5.0 / 5
574
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳