با هدف تجاری سازی دانش های فنی؛

پژوهشگاه نفت ۲ قرارداد با دانش بنیان ها امضا كرد

پژوهشگاه نفت ۲ قرارداد با دانش بنیان ها امضا كرد

گردو دانلود: پژوهشگاه صنعت نفت با هدف تجاری سازی دانش های فنی، 2 قرارداد همکاری با دو شرکت دانش بنیان امضا کرد.به گزارش گردو دانلود به نقل از پژوهشگاه صنعت نفت، پژوهشگاه صنعت نفت با هدف تجاری سازی دانش های فنی، ۲ قرارداد همکاری با دو شرکت دانش بنیان امضا کرد. این قراردادهای همکاری میان پژوهشگاه صنعت نفت و دو شرکت آزماسنجش پیشرو و تاف فناورپارس امضا شده است که قرارداد با شرکت آزماسنجش پیشرو مربوط به تجاری سازی و واگذاری دانش فنی نانوسیالات پایه روغن و پایه آب است و قرارداد دیگر به توسعه مشترک دستگاه IMS در آنالیز ترکیبات گوگردی و جیوه و دیگر جریانات گازی و مایع اختصاص دارد.
بر اساس این گزارش، طیف سنج یونی (IMS) در تشخیص و آنالیز گونه های شیمیایی گازی، مایع و جامد کاربرد دارد و از طرف دیگر حساسیت تکنیک در حد نانوگرم و PPb و سرعت آنالیز در حد چند ثانیه است. IMS یک روش آنالیز دستگاهی است که تا حدی می توان آنرا مشابه دستگاه گاز کروماتوگرافی (GC) دانست که در روش IMS تزریق نمونه به دستگاه بسیار ساده و اغلب مستقیم و بدون آماده سازی انجام می شود.
از سوی دیگر در قراردادی که پژوهشگاه صنعت نفت با شرکت آزماسنجش پیشرو امضا کرد مقرر است تولید، فروش و بازاریابی دانش فنی نانوسیالات انتقال حرارت پایه آب و پایه روغن برمبنای دانش فنی پژوهشگاه صنعت نفت و همین طور امکانات فنی، تجاری و سرمایه گذاری شرکت آزماسنجش پیشرو بعنوان توسعه دهنده دانش فنی در دستور کار قرار گیرد.


منبع:

1400/04/19
23:55:04
5.0 / 5
809
تگهای خبر: تولید , دانش بنیان , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان گردو دانلود