در یك شركت دانش بنیان؛

مواد اولیه ۵۰۰ داروی داخلی تولید شد

مواد اولیه ۵۰۰ داروی داخلی تولید شد

گردو دانلود: یک شرکت دانش بنیان دارویی موفق شد مواد اولیه بیش از 500 داروی داخلی را تولید نماید.به گزارش گردو دانلود به نقل از معاونت علمی و فناوری، محمد عزیز محمدی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان اظهار داشت: کار اصلی ما در حوزه استانداردهای مرجع دارویی مورد نیاز جهت آنالیز دارو، مواد مؤثره دارویی و داروهای انسانی در قالب واحدهای تحقیقات، طراحی و مهندسی و تولید بصورت منسجم است.
وی در مورد فعالیت اصلی این شرکت بیان کرد: هم اکنون با اهمیت ترین فعالیت شرکت ما تولید استانداردهای مرجع دارویی است. درواقع این شرکت فناوران بعنوان نخستین و تنها شرکت تولید کننده استانداردهای مرجع دارویی در ایران موفق به ستاندن پروانه بهره برداری ساخت استانداردهای ثانویه دارویی از سازمان غذا و داروی ایران شده است.
عزیزمحمدی اظهار داشت: همه داروها برای تولید نیازمند یک سری مواد مرجع هستند که اصطلاحاً به آنها ناخالصی گفته می شود. باتوجه به تحریم این محصولات، مشکل بودن تهیه استانداردهای مرجع دارویی مورد نیاز جهت آنالیز داروها و قیمت بسیار زیاد این محصولات و برای خودکفایی صنعت داروسازی کشور، دراین زمینه آغاز به مطالعه و تحقیق کردیم.
این فعال فناور درباره تولید مواد مرجع دارویی ابراز کرد: در تولید این مواد مرجع، شرکت دانش بنیان ما در اقدامی بی نظیر آغاز به سنتز، خالص سازی و اعتباردهی مواد موسوم به ناخالصی های مورد نیاز کارخانجات دارویی کرد. هم اکنون نزدیک ۱۲۰۰ داروی مختلف در کشور تولید می شود و ما برای ۵۰۰ قلم از این داروها، زیرساخت تولید مواد مرجع را به وجود آورده ایم. با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، درحال ستاندن مجوز برای بیش از ۲۰۰ عدد از این مواد مرجع هستیم.
عزیزمحمدی با اشاره به اهمیت خودکفایی در صنعت دارویی اضافه کرد: برخی مواد دارویی مرجع مانند این موادی که به اسم مواد مرجع ناخالص مشهور هستند، برای صنعت داروسازی بسیار مهم هستند. امیدوار هستیم در آینده بتوانیم با حمایت دولت، سبد محصولات خودرا متنوع تر سازیم.


منبع:

1400/04/19
11:22:51
5.0 / 5
749
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵