عملكرد جالب كوسه ها هنگام شكار

عملكرد جالب كوسه ها هنگام شكار

گردو دانلود: تعدادی از محققان دانشگاه مرداک(Murdoch)، آکواریوم نیوانگلند(New England) و آزمایشگاه دریایی موته(Mote) دریافتند که کوسه ها برای جلوگیری از برخورد با یکدیگر در زمان های مختلفی به شکار می پردازند.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از فیز، تحقیقات قبلی نشان داده است که به صورت معمول گونه های مختلف یک اکوسیستم بگونه ای منابع را تخصیص می کنند. به صورت مثال شکارچیان گونه های مختلفی را شکار می کنند.
حالا مطالعات جدید نشان داده است که بعضی از کوسه ها در زمان های مختلفی به شکار می پردازند.
این مورد حیرت انگیز بود چونکه پیش از این تصور می شد که همه ی گونه های کوسه هنگام سحر و غروب شکار می کنند.
محققان بعد از مشاهده ی این پدیده در خلیج مکزیک تصمیم گرفتند کوسه ها را با دقت بیشتری بررسی نمایند.
آنها ۱۷۲ کوسه از شش گونه را نشانه گذاری کردند و به آنها شتاب سنجی متصل کردند. محققان ۳ هزار و ۷۶۶ ساعت از فعالیت کوسه ها را ثبت کردند و الگوهایی یافتند که نشان می داد کوسه های گونه های مختلف در زمان های متفاوتی برای شکار می روند. آنها همینطور دریافتند که بزرگ ترین نوع کوسه هر زمانی که می خواست به شکار می رفت. این نوع کوسه که "ببر کوسه" نام دارد کوسه های کوچک تر را هم شکار می کند. ببر کوسه ها در میانه روز به شکار می پرداختند و سایر گونه ها در زمان هایی دیگر برای شکار می رفتند.
محققان می گویند، تقسیم زمان شکار برپایه منابع در طبیعت اتفاق نادری است. باآنکه امکان دارد این مورد بیشتر از آن چه تصور می نماییم در بین آبزیان رایج باشد اما مطالعات کمی در این مورد انجام شده است.
منبع:

1400/04/18
21:52:12
5.0 / 5
852
تگهای خبر: دانشگاه , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴