ایجاد اولین جنین كامل موش از سلول های بنیادی

ایجاد اولین جنین كامل موش از سلول های بنیادی

گردو دانلود: دانشمندان موفق شدند یک جنین کامل موش با یک قلب تپنده را از سلول های بنیادی در آزمایشگاه ایجاد کنند.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از نیو اطلس، یک مطالعه جدید، جزییات رشد تقریباً کامل یک جنین موش همراه با عضلات، رگ های خونی و یک قلب تپنده کوچک را که در یک آزمایشگاه از سلول های بنیادی رشد داده شده، شرح داده است.
این تحقیق پیچیده ترین ایجاد و پرورش جنین در یک ظرف آزمایشگاهی تا به امروز است که نوآوری های اساسی جدیدی را در راه رشد اعضای بدن انسان در آزمایشگاه ارائه می دهد.
این مطالعه جدید از دل آزمایشگاه "تیسه"(Thisse) در دانشکده پزشکی دانشگاه "ویرجینیا" بیرون آمده است. این دانشمندان به سرپرستی "کریستین" و "برنارد تیسه" سال ها در تلاش بوده اند تا راهی برای ایجاد جنین های زنده از سلول های بنیادی پیدا کنند.
بدیهی است که ایجاد یک جنین در یک ظرف آزمایشگاهی از سلول های بنیادی روندی ساده نیست. چندین نوع مختلف از سلول های بنیادی مورد نیاز است و سپس هدایت آن سلول ها به سمت یک ساختار سازمان یافته و صحیح در لحظات مناسب چالش برانگیز است.
این آزمایشگاه طی چند سال قبل بر موانع مختلف غلبه کرده است و در ابتدا جنین گورخر ماهی را پیش از حرکت به سمت پستانداران پیچیده تر به وجود آورده است.
"کریستین تیسه" توضیح می دهد که این موفقیت شامل ایجاد نخستین جنین پستاندار به این پیچیدگی است که تنها از سلول های بنیادی تولید شده است.
وی اظهار داشت: ما راهی یافته ایم که به سلول های بنیادی برای شروع رشد جنین دستور می دهد. در پاسخ به این دستورالعمل کنترل شده، سلول ها طی فرآیندی به جنین تبدیل می شوند. آنچه شگفت آور است این است که ما با این روش می توانیم انواع بافت هایی را که در یک جنین موش واقعی وجود دارد، ایجاد نماییم.
هدف اصلی این تحقیق، پرورش اندام های عملکردی انسان برای پیوند است. این مقاله نشان میدهد که این موفقیت جدید با نشان دادن این که می توان بوسیله کنترل مناسب رشد سلول های بنیادی به سازماندهی بافتی پیچیده دست یافت، ما را به این هدف یک قدم نزدیکتر می کند.
این مطالعه جدید در مجله Nature Communications انتشار یافته است.
منبع:

1400/04/11
16:39:57
5.0 / 5
756
تگهای خبر: تولید , دانشگاه , مطالعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱