خودروی زرهی دوزیست جدید با توانایی حمل یك تن بار

خودروی زرهی دوزیست جدید با توانایی حمل یك تن بار

گردو دانلود: یک خودروی زرهی جدید موسوم به ˮرینمتال میشن مستر ایکس تیˮ( Rheinmetall Mission Master XT) که خودران و به باتری مجهز است، می تواند بیش از یک تن لوازم و تجهیزات نظامی را بدون مشکل در مناطق جنگی جابجا کند.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، خودروی زرهی "Rheinmetall Mission Master XT" یک خودروی زرهی برقی خودران است که می تواند بیش از یک تن لوازم و تجهیزات را به مناطق جنگی ببرد.
ارتش ها خواهان وسایل نقلیه خودران هستند تا خطر و حجم کار را برای سربازان کاهش دهند و همانطور که پایگاه "Popular Science" گزارش کرده است، این خودروی زرهی جدید یک نمونه بارز از این مقوله است.
این خودروی زرهی می تواند بیش از یک تن لوازم و تجهیزات را در میدان جنگ حمل و بیش از ۷۴۰ کیلومتر مسافت را طی نماید. این خودروی زرهی می تواند سربازان را در مناطق ناهموار دنبال و آنها را حمل کند یا حتی بعنوان پیشاهنگ عمل کند.
این خودروی زرهی توسط شرکت کانادایی "رینمتال" طراحی و تولید شده است و می تواند در زمینهای شنی، سنگلاخی، صخره ای و کوهستانی و حتی در وضعیت آب و هوایی یخبندان و برفی حرکت نماید.
این خودروی زرهی همین طور کاملاً دوزیست است، بدین سبب می تواند همراه با محموله خود بصورت شناور در آب حرکت نماید یا تپه هایی با شیب تا ۳۵ درجه را نیز پشت سر بگذارد.
در عین حال، لاستیک های بزرگ آن می توانند حتی با وجود سوراخ ها و پنچری هایی به عمق دو سانتیمتر نیز به کار ادامه دهند.
این وسیله نقلیه از یک موتور دیزلی برای دستیابی به برد ۷۰ کیلومتری استفاده می نماید، اما همین طور دارای باتری های لیتیوم-یونی است که می توانند تا شش ساعت انرژی آنرا تامین کنند. این خاصیت این امکان را فراهم می آورد تا عملیات های شناسایی به شکل بدون ایجاد سر و صدا یا ایجاد نشانه حرارتی قابل شناسایی توسط دشمن صورت گیرد.
این خودروی زرهی همین طور به لطف نرم افزار و سخت افزار سفارشی "رینمتال" که شامل فناوری لیدار سه بعدی، دوربین های جلو و عقب و سنسورهای اضافی است، می تواند حتی در مکان هایی که مسیریابی با GPS ممکن نیست، بطور خودران رانندگی کند.
این وسیله نقلیه همین طور حالت پیگیری دارد که در آن می تواند سرباز یا وسیله نقلیه دیگری را با حفظ مسافت ایمن ردیابی کند. در عین حال، مکانی برای رانندگی دارد که راننده می تواند آنرا با یک فرمان مخصوص هدایت کند.
این خودروی زرهی فوق العاده با بهره گیری از این توانایی ها می تواند به حمل تجهیزات، حمل و نقل سربازان و انتقال مجروحان در مناطق جنگی اقدام نماید. با این وجود بطور بالقوه می تواند نقش فعال تری نیز داشته باشد.
منبع:

1400/04/09
09:42:07
5.0 / 5
940
تگهای خبر: تولید , سخت افزار , سنسور , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲