ستاد فناوری نانو اعلام كرد؛

استفاده از نانو سیالات حفاری ایرانی در میادین نفتی كشور

استفاده از نانو سیالات حفاری ایرانی در میادین نفتی كشور

گردو دانلود: ستاد توسعه فناوری نانو اعلام نمود که میادین نفتی کشور از نانو سیالات حفاری و افزودنی های نانویی ایرانی تولید شده در یک شرکت دانش بنیان بهره می برند.به گزارش گردو دانلود به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، یک شرکت دانش بنیان، سه محصول نانوافزودنی سیالات حفاری جهت بازدارندگی شیل، نانوسیال حفاری بازدارنده شیل و نانوسیال حفاری با غلظت نمک بسیار پایین را برای کمک به صنعت نفت کشور تولید و به بازار عرضه نموده است.
شروین ترقی خواه، سرپرست سیستم های سیال حفاری این شرکت درباره محصولات این شرکت اظهار داشت: هم اکنون نانوافزودنی سیالات حفاری جهت بازدارندگی شیل و نانوسیال حفاری بازدارنده شیل به تولید انبوه رسیده اند و در پروژه های مختلفی از آنها استفاده می شود.
وی اضافه کرد: هر دوی این محصولات در چندین میادین نفتی استفاده شده اند. نانوافزودنی سیالات حفاری جهت بازدارندگی شیل به کشور آذربایجان صادر نیز شده است.
ترقی خواه عنوان کرد: شرکت سیالات حفاری پارس پتنت مربوط به فناوری نانوسیال حفاری بازدارنده شیل را نیز به ثبت رسانده است.
این دانش آموخته کارشناسی ارشد رشته مهندسی شیمی دانشگاه امیرکبیر درباره پروسه توسعه این فناوری ها می گوید: این محصولات در بخش تحقیق و توسعه شرکت سیالات حفاری پارس توسعه یافته است و بررسی های ما نشان میدهد که نسبت به نمونه های خارجی هم از نظر قیمت و هم عملکرد مزیت های زیادی دارد.


منبع:

1400/04/07
23:23:06
5.0 / 5
679
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳