در یك شركت دانش بنیان محقق شد؛

تولید گرمكن های صندلی و پنل خودرو ها با جوهرهای نانو

تولید گرمكن های صندلی و پنل خودرو ها با جوهرهای نانو

گردو دانلود: یک شرکت دانش بنیان به منظور تولید و توسعه محصولات حوزه الکترونیک چاپی، چاپگری به بازار عرضه نموده که با کمک جوهرهای نانویی می تواند محصولاتی نظیر گرمکن صندلی و سنسور و پنل خودرو ها تولید نماید.به گزارش گردو دانلود به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، علی قره خانی مدیر تحقیق و توسعه یک شرکت دانش بنیان اظهار داشت: ما چاپگری برای توسعه فناوری الکترونیک چاپی عرضه کرده ایم که میتوان با استفاده از این چاپگر مدارات الکترونیکی را به چاپ رساند.
وی با اشاره به اینکه همچون کاربردهای این چاپگر استفاده از آن در تولید منسوجات است، اظهار داشت: با این فناوری میتوان انواع مختلف گرمکن و سنسور را روی پارچه چاپ کرد و از آن پارچه در تولید لباس استفاده نمود. این چاپگر در صنعت خودروسازی کاربرد دارد؛ همینطور در خودرو های امروزی در بخش پنل و گرمکن های صندلی از این تکنولوژی استفاده می شود.
وی با تکیه بر این که آینده الکترونیک به سمت الکترونیک چاپی یا الکترونیک پوشیدنی می رود، اظهار داشت: حوزه الکترونیک چاپی در جهان، حوزه ای نو قلمداد می شود؛ ازاین رو ما انتظار داریم بازار خوبی به واسطه محصولاتی از این چاپگر داشته باشیم.
قره خانی اظهار داشت: این دستگاه الکترونیک چاپی برای تولید محصولات الکترونیکی در حوزه های مختلف قابل استفاده می باشد. هزینه پایین، سبک بودن، ضخامت کم، سازگاری با محیط زیست، انعطاف پذیری و پایداری همچون مزایای این فناوری است.
با توجه به بازار ۳۰ میلیارد دلاری محصولات حوزه الکترونیک چاپی و پیشبینی بازاری بالغ بر ۷۵ میلیارد دلار تا سال ۲۰۲۷ در کنار عدم احتیاج به زیرساخت های پیچیده و توانمندی های موجود داخلی؛ محصولات حوزه الکترونیک چاپی می تواند از اهمیت بسزایی در رشد و توسعه صنعت نانو در کشور برخوردار باشد.


منبع:

1400/04/07
13:57:54
5.0 / 5
934
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان گردو دانلود