استارشیپ ماه آینده به مدار زمین سفر می كند

استارشیپ ماه آینده به مدار زمین سفر می كند

به گزارش گردو دانلود شرکت فضایی خصوصی ˮاسپیس ایکسˮ(SpaceX) می خواهد اگر همه چیز طبق برنامه پیش رفت، نخستین پرواز آزمایشی مداری موشک ˮاستارشیپˮ(Starship) خویش را در ماه ژوئیه انجام دهد.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، شرکت "اسپیس ایکس" احیانا طی همین چند هفته آتی نخستین پرواز آزمایشی مداری موشک مورد انتظار "استارشیپ" را انجام دهد.
خانم "گوئین شاتول" رئیس شرکت "اسپیس ایکس" به کسانی که در کنفرانس آنلاین توسعه فضایی بین المللی حضور داشتند، اظهار داشت که این شرکت نخستین سفر مداری استارشیپ را برای ماه ژوئیه برنامه ریزی نموده است.


"گوئین شاتول"متولد ۱۹۶۳ یک تاجر و مهندس آمریکایی است. او رئیس و مدیر عامل شرکت "اسپیس ایکس"، یک شرکت حمل و نقل فضایی آمریکایی است. جایی که وی مسئولیت فعالیتهای روزانه و رشد شرکت را بر عهده دارد. از سال ۲۰۲۰، او توسط "فوربس" بعنوان ۵۵امین زن قدرتمند جهان معرفی شده است.
"شاتول" از چالش های موجود بر سر راه این پرواز آگاه است، اما می گوید که شرکت متبوعش در نقطه عطف این سفر مهم قرار دارد.
برنامه پرواز مداری فعلی شامل یک نمونه اولیه از موشک "استارشیپ" است که از بوکاچیکا در تگزاس پرتاب می شود و بعد از گذشت تقریباً سه دقیقه مرحله تقویت کننده "سوپر هوی"(Super Heavy) خویش را به خلیج مکزیک می اندازد. سپس این فضاپیما وارد مدار زمین می شود و بعد از گذشت ۹۰ دقیقه در نزدیکی هاوایی روی آب فرود می آید.
شرکت "اسپیس ایکس" تابحال چند نمونه اولیه استارشیپ را پیش از رسیدن به مرحله فرود در ماه مه از دست داده است. در حالیکه این پروازها شامل پروازهایی در ارتفاع زیاد بوده است، اما پرواز مداری و ارتفاع گرفتن تا این حد، خطرات خاص خویش را دارد. ازاین رو در حالیکه حالا بعضی از مشکلات اساسی این موشک اصلاح شده است، هیچ تضمینی وجود ندارد که اصلاحات انجام شده یک سفر بی نقص را به همراه داشته باشند.
منبع:

1400/04/06
20:06:02
5.0 / 5
658
تگهای خبر: آنلاین , شركت , كنفرانس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴