صنعت لوازم خانگی در راه دانش بنیانی شدن

صنعت لوازم خانگی در راه دانش بنیانی شدن

کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار لوازم خانگی با هدف استفاده از مواد نانو، فناوریهای جدید و روز جهان و استفاده از نتایج تحقیقات علمی دانشگاهی و آکادمیک در صنعت لوازم خانگی تشکیل شد.به گزارش گردو دانلود به نقل از مهر، امروز در مراسمی با حضور مدیرکل دفتر کانون های هماهنگی دانش، صنعت و بازار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، همین طور اعضای انجمن صنایع لوازم خانگی، اساس نامه کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار لوازم خانگی به تصویب رسید و اعضای هیأت مدیره آن مشخص شد.
در این مراسم کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار لوازم خانگی هفت عضو خود متشکل از نماینده معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دو نفر اعضای هیأت علمی دانشگاه ها یا مراکز نوآوری شرکتها و همین طور چهار نفر از اعضای بدنه صنعت و بازار لوازم خانگی را شناخت.
در این زمینه، عباس هاشمی دبیرکل انجمن صنایع خانگی گفت: مجوز تأسیس این کانون با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی صادر شده که این شورا، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را مکلف به ایجاد کانون برای برخی صنایع پیشران کرده است. این کانون یک تشکل ملی بوده و تحت حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بصورت فراجناحی عمل خواهدنمود.
وی اضافه کرد: با تشکیل این کانون، شخصیت های آکادمیک و علمی و پژوهشی با بدنه صنعت لوازم خانگی مرتبط خواهند شد که حلقه پایانی آن بازار بوده و مدرنیزه کردن، به روز آوری و جهانی سازی این صنعت را در دستور کار خواهد داشت.
هاشمی اظهار داشت: همین طور با تشکیل این کانون، صنعت لوازم خانگی از حمایت های مختلفی همچون استفاده از بودجه ها و اعتبارات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، استفاده از مواد نانو، فناوریهای جدید و روز جهان و استفاده از نتایج تحقیقات علمی دانشگاهی و آکادمیک بهره مند خواهد شد تا حرکتی درست و تکاملی در این صنعت شاهد باشیم.

1400/04/01
20:05:58
5.0 / 5
767
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴