با هدف ارائه دستاوردهای صادراتی؛

خانه نوآوری و فناوری ایران در تهران شروع به كار كرد

خانه نوآوری و فناوری ایران در تهران شروع به كار كرد

به گزارش گردو دانلود خانه نوآوری و فناوری ایران در تهران (iHit) در نمایشگاه بین المللی با هدف عرضه دستاوردهای دانش بنیانها با ظرفیت صادراتی شروع به کار کرد.به گزارش گردو دانلود به نقل از مهر، دکتر پیمان صالحی معاون نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امروز در حاشیه بازدید وزیر بهداشت و معاون علمی و فناوری از دستاوردهای پزشکی در حوزه سیمولاتورها که در محل نمایشگاه بین المللی برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این نمایشگاه به شکلی یک خانه نوآوری و فناوری ایران (تهران) به حساب می آید که شروع به کار کرده است.
به گفته وی، این خانه مقرر است بزودی افتتاح رسمی شود.
وی اضافه کرد: تابحال این خانه نوآوری و فناوری تحت عنوان آی – هیت در سوریه، کنیا و خیلی از کشورها راه اندازی شده و مقرر است در کشورهای دیگر هم راه اندازی شود.
صالحی با اشاره به اینکه در این نمایشگاه دستاورد شرکتهای دانش بنیان که ظرفیت صادراتی دارند، به معرض نمایش گذاشته می شوند، خاطرنشان کرد: کارکرد این نمایشگاه دائمی به تصویر کشیده شدن محصولات دانش بنیان متناسب با برنامه های مختلف است.
معاون تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینکه هم اکنون که وزیر بهداشت از دستاوردهای این نمایشگاه بازدید کرد، در بخشی از نمایشگاه، دستاوردهای پزشکی به معرض نمایش گذاشته شدند، تصریح کرد: همینطور بخش های دیگر این نمایشگاه در حوزه های مختلف همچون مواد پیشرفته، صنایع خلاق، زیست فناوری و غیره مستقر هستند.
وی افزود: این خانه های نوآوری و فناوری توسط معاونت علمی و مرکز تعاملات این معاونت راه اندازی شده که در مواقع لازم وزارت خانه ها می توانند درخواست داشته باشند که دستاوردهای یک حوزه در این نمایشگاه به معرض نمایش گذاشته شود.

1400/03/27
23:19:20
5.0 / 5
596
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵