فضاپیمای جونو در كنار قمر گانیمد

فضاپیمای جونو در كنار قمر گانیمد

گردو دانلود فضاپیمای جونو در کنار قمر گانیمد


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا، ناسا با انتشار تصاویری از جدید ترین تصاویر ثبت شده از قمر "گانیمد" مشتری رونمایی نمود.
این پرواز از نزدیک، یکی از نزدیکترین پروازهایی بود که یک فضاپیما به بزرگترین قمر مشتری در بیشتر از ۲۰ سال قبل انجام داده است. جونو در نزدیک ترین حالت خود در فاصله ۶۴۵ مایلی(۱۰۳۸ کیلومتری) سطح گانیمد قرار داشت.
عکس ها یکی توسط تصویرگر JunoCam مدارگرد مشتری و دیگری توسط دوربین ستاره ای Stellar Reference Unit آن ثبت شده و سطح گانیمد در آنها با جزئیات قابل مشاهده می باشد. برای مثال میتوان دهانه ها، ناهمواری های تاریک و روشن و خصوصیت های ساختاری که احتمالاً به گسل های تکتونیکی مرتبط هستند را مشاهده کرد.
از ۲۰ مه سال ۲۰۰۰ تابحال این نزدیک ترین فاصله ای است که یک فضاپیما با بزرگ ترین قمر منظومه ی شمسی تجربه می کند.
گانیمد از سیاره ی "عطارد" هم بزرگ تر است و تنها قمر در منظومه ی شمسی است که مگنتوسفر خاص خویش را دارد، مگنتوسفر منطقه ای حباب شکل، دارای ذرات حاملگی است که این قمر را احاطه کرده اند.
تجهیزات این فضاپیما سه ساعت قبل از رسیدن به نزدیک ترین فاصله از گانیمد جمع آوری اطلاعات را شروع کردند. این تجهیزات شامل طیف سنج ماوراءبنفش(UVS) و ابزار نقشه برداری مادون قرمز(JIRAM) بود. همینطور رادیومتر میکروویو(MWR) این فضاپیما پوسته یخی گانیمد را بررسی و اطلاعاتی در مورد ترکیبات و دمای آن جمع آوری کرد.
ناسا نوشت با رفتن به این سایت افراد می توانند از موقعیت فضاپیمای جونو آگاه شوند. فضاپیما در ایام آینده تصاویر بیشتری را از پرواز نزدیک خود به گانیمد ارسال خواهد نمود.


منبع:

1400/03/19
23:42:34
5.0 / 5
856
تگهای خبر: سایت , عكس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان گردو دانلود