مورد عجیب 30 جهش ویروس كرونا در یك زن مبتلا به ایدز!

مورد عجیب 30 جهش ویروس كرونا در یك زن مبتلا به ایدز!

گردو دانلود: یک بررسی جدید منجر به کشف مورد یک زن آفریقایی مبتلا به بیماری ایدز شده است که بیش از 200 روز حامل ویروس کرونا بوده که طی این مدت 30 جهش در بدن وی رخ داده است.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، یک مطالعه جدید که بعنوان پیش چاپ در مجله medRxiv انتشار یافته است، جزییات مربوط به مورد عجیب یک زن مبتلا به HIV را توضیح می دهد که به مدت ۲۱۶ روز میزبان ویروس کرونا در بدن خود بوده است و این تحقیق نشان داد که ویروس کرونا بیش از ۳۰ بار درون بدن وی جهش کرده و حتی به گونه های نگران کننده تر تغییر کرده است.
در میان همه این جهش ها، گزارش شده است که این زن دارای جهش "E۴۸۴K" است که قسمتی از نوع آلفا است که نخستین بار در انگلیس مشاهده شد. وی همین طور دارای جهش "N۵۱۰Y" است که قسمتی از نوع بتا است که نخستین بار در آفریقای جنوبی دیده شد.
در مجموع گزارش شده است که ویروس کرونا ۱۳ مورد جهش در پروتئین سنبله و ۱۹ مورد دیگر درون بدن این زن داشته است.
این تحقیق هنوز مورد "بررسی همتا" قرار نگرفته است و هنوز مشخص نیست که آیا این بیمار جهشی از این جهش ها را به دیگران منتقل کرده است یا خیر. این زن در مطالعه ای بر روی ۳۰۰ فرد مبتلا به بیماری ایدز که پاسخ ایمنی بدن آنها به کووید-۱۹ را بررسی می کرد، شناسایی شد.
دکتر "خوان آمبروزینی" دانشیار بیماریهای عفونی در دانشگاه "بارسلونا" می گوید که در بیماران مبتلا به سرکوب سیستم ایمنی مشاهده می شود که ویروس کرونا برای مدت طولانی تری در بدن آنها می ماند. بعنوان مثال آزمایش کرونای افرادی که پیوند کلیه داشته اند، تقریباً به مدت یک سال مثبت می شود.
نام بیمار مورد بررسی در این مطالعه ذکر نشده است، اما می دانیم که او یک زن ۳۶ ساله است که در آفریقای جنوبی زندگی می کند. همین طور گزارش شده است که وی فقط علایم خفیف کووید-۱۹ را نشان داده است که به این معنا است که مورد وی به آسانی قابل شناسایی نبوده است.
این مطالعه برای درک چگونگی تأثیر "ویروس نقص ایمنی انسانی" یا همان HIV بر سویه های ویروس کرونا بسیار مهمست.
منبع:

1400/03/17
13:15:05
5.0 / 5
593
تگهای خبر: دانشگاه , مطالعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱