از سوی صندوق نوآوری و شكوفایی ؛

۵۰۰ شركت دانش بنیان لطمه دیده از كرونا تسهیلات گرفتند

۵۰۰ شركت دانش بنیان لطمه دیده از كرونا تسهیلات گرفتند

گردو دانلود: صندوق نوآوری و شکوفایی از 500 شرکت لطمه دیده از کرونا حمایت کرده و از طرف دیگر 34 طرح دانش بنیان به ارزش 872 میلیارد تومان در امتداد جهش تولید تسهیلات دریافت کرده اند.به گزارش گردو دانلود به نقل از مهر، صندوق نوآوری و شکوفایی بر طبق ماده ۵ قانون پشتیبانی از شرکتها و مؤسسات دانش بنیان، از سال ۱۳۹۲ فعالیت خودرا آغاز نموده است و از نیمه دوم سال ۱۳۹۷ به بعد با بهره بردن از ظرفیت تمام نهادهای فعال در زیست بوم نوآوری و روش های تامین مالی نوین و اهرمی سازی منابع، نسبت به شکل دهی و پشتیبانی از نظام تامین مالی نوآوری اقدام نموده است.
در دوره دو الی ۳ ساله بیش از ۱۲، ۶۰۰ میلیارد تومان انواع تسهیلات و خدمات مالی به شرکت های دانش بنیان در سراسر کشور ارائه شده که بیش از ۱۲ برابر عملکرد سالهای قبل (از سال ۹۲-۹۷) صندوق است.
با توجه به کارگیری گسترده شبکه همکاران و بهبود فرآیندها، ضمن کاهش زمان ارائه خدمات، قیمت تمام شده آن به میزان شایان توجهی کاهش یافته است.
نمودار ارائه تسهیلات صندوق نواوری و شکوفایی از سال ۹۷ به بعد

از آذرماه سال ۹۷ به بعد ۸ هزار و ۵۲۲ میلیارد تومان قرارداد منعقد شده که از این مقدار وام ارائه شده ۷ هزار و ۴۸۰ میلیارد آن از طرف شرکتهای دانش بنیان پرداخت شده است. این آمار نشان میدهد که ارائه تسهیلات صندوق ۸.۸ برابر از سال ۹۷ به قبل بیشتر شده است.
طرح های جهش تولید
همچنین باتوجه به نام گذاری سال ۱۳۹۹ بعنوان «جهش تولید»، صندوق نوآوری و شکوفایی تعداد ۳۴ طرح دانش بنیان را به ارزش ۸۷۲ میلیارد تومان در زمینه های مهم با هدف افزایش جهش گونه فروش، صادرات یا اشتغال و کمک به صرفه جویی ارزی و حل چالش ها و مسائل ملی و… مورد حمایت قرار داده است.
حوزه فناوری / کاربرد
تعداد مصوبات
حوزه فناوری / کاربرد
تعداد مصوبات
حوزه فناوری / کاربرد
تعداد مصوبات
بهداشت و درمان
۸
مواد و محصولات شیمیایی
۴
حمل و نقل
۱
نفت، گاز و پتروشیمی
۶
نظم و امنیت
۴
پوشاک و نساجی
۱
ارتباطات و مخابرات
۲
فلزات و معادن
۱
شهرسازی و ساختمان
۱
غذا، کشاورزی و دامپزشکی
۴
برق و انرژی های نو
۲

حوزه های بهداشت و درمان، نفت، گاز و پتروشیمی، ارتباطات و مخابرات، غذا و کشاورزی، مواد و محصولات شیمیایی، نظم و امنیت، برق و انرژی های نو، حمل و نقل، پوشاک و نساجی، و ساختمان سازی از حوزه هایی بودند که طرح های فناوری در حوزه جهش تولید داشته اند و از طرف صندوق نوآوری و شکوفایی مورد حمایت قرار گرفته است. حمایت ۳۵۰ میلیارد تومانی از طرح های در رابطه با کرونا
از سوی دیگر شیوع ویروس کرونا در ایران منجر به بروز اثرات اجتماعی و اقتصادی در کشور شد بدین جهت به اذعان صندوق نوآوری و شکوفایی اقداماتی در جهت تسهیل تولید محصولات دانش بنیان مورد نیاز برای پیشگیری و درمان این بیماری انجام شده و بیش از ۳۵۰ میلیارد تومان برای ۷۰ طرح تولید اقلام مبارزه با پاندمی اعطا شده است.
همچنین نزدیک به ۵۰۰ شرکت لطمه دیده ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات با نرخ سود ۹ درصد اعطا شده است.


منبع:

1400/03/16
17:17:08
5.0 / 5
616
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان گردو دانلود