نارسایی كلیه در كمین افراد افسرده است

نارسایی كلیه در كمین افراد افسرده است

به گزارش گردو دانلود محققان چینی در مطالعه اخیرشان اظهار کرده اند، حتی افراد دارای کلیه سالم هم در صورت داشتن علایم افسردگی مکرر بعد از مدتی عملکرد کلیه آنها با مشکلاتی مواجه می شود.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از سای تک دیلی، افسردگی یک بیماری شایع در افراد میانسال و مسن است و می تواند به انواع مشکلات روحی و جسمی منجر شود. محققان در تحقیقات قبلی ارتباطی بین علایم افسردگی و کاهش سریع عملکرد کلیه در بیماران مبتلا به بیماری کلیوی مزمن(CKD) را دریافته بودند اما تصمیم گرفتند تأثیر آن بر افرادی که سالم هستند را هم مورد بررسی قرار دهند. در این مطالعه محققان "دانشگاه نانفنگ" برای یافتن ارتباط افسردگی در افراد با کلیه های سالم بررسی هایی را انجام دادند و طی آن اطلاعات در ارتباط با ۴۷۶۳ فرد با کلیه های سالم را تجزیه و تحلیل کردند.
در آغاز مطالعه، ۳۹ درصد از شرکت کنندگان دارای علایم افسردگی بودند و طی یک پیگیری متوسط ​​۴ ساله، ۲۶۰(۶ درصد) شرکت کننده کاهش سریع عملکرد کلیه را تجربه کردند. بین علایم افسردگی در ابتدای مطالعه و کاهش سریع عملکرد کلیه طی این سال ها ارتباط معنا داری وجود داشت. محققان اعلام کردند شرکت کنندگان با علایم مکرر افسردگی، ۱.۴ برابر بیشتر از شرکت کنندگان با علایم افسردگی کم، کاهش عملکرد کلیه را تجربه کردند.
بیماری کلیوی مزمن یک عامل خطرناک در بیماری های قلبی عروقی، نارسایی کلیه و مرگ و میر در سرتاسر جهان است. بنابراین، شناسایی عوامل خطرناک اصلاح پذیر امکان دارد به تشخیص و پیشگیری بموقع منجر شود و از بار عظیم عوارض در ارتباط با آن بیماری بکاهد.1400/03/11
10:25:28
5.0 / 5
563
تگهای خبر: دانشگاه , شركت , محقق , مطالعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲