ماهواره ردیابی موشك نظامی آمریكا به فضا رفت

ماهواره ردیابی موشك نظامی آمریكا به فضا رفت

گردو دانلود: یک موشک اطلسV ماهواره ای4850 کیلوگرمی مجهز به سیستم مادون قرمز برای ردیابی موشک های نظامی در سراسر جهان را به فضا برده است.


به گزارش گردو دانلود به نقل از اسپیس، شرکت «یونایتد لانچ آلیانس» (ULA) یک موشک اطلسV را به فضا پرتاب کرد. این اولین عملیات پرتاب این شرکت امسال است. موشک دوقسمتی مذکور بعد از ۲۴ ساعت تأخیر همراه محموله ای برای نیروی هوایی آمریکا، از مقر کیپ کاناورال در فلوریدا به فضا پرتاب شد. دلیل تأخیر در عملیات اختلالی در سیستم اکسیژن مایع موشک بوده است. همراه این موشک ۵۹ متری ماهواره ای برای ردیابی و هشدار موشک های نظامی نیز بود که به نیروی هوایی آمریکا تعلق داشت.
استیو هاف مدیر پرتاب ULA در این زمینه می گوید: اطلسV همراه پنجمین ماهواره سیستم مادون قرمز فضایی متعلق به نیروی هوایی آمریکا به فضا رفت. این ماهواره یک میلیارد دلاری توسط شرکت لاکهید مارتین طراحی شده تا با کمک سنسور مادون قرمز خود، پرتاب موشک در سراسر جهان را ردیابی کند. این محموله قسمتی از خوشه ای است که در نهایت شامل ۶ ماهواره خواهد بود. ماهوار ۴۸۵۰ کیلوگرمی مجهز به ابزارهای پیشرفته همچون سنسورهای اسکن با نور مادون قرمز است.


منبع:

1400/02/30
22:41:17
5.0 / 5
616
تگهای خبر: سنسور , شركت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳