رئیس هیات عامل صندوق نوآوری مطرح كرد؛

افزایش خط اعتباری صندوق های پژوهش و فناوری به 800 میلیارد تومان

افزایش خط اعتباری صندوق های پژوهش و فناوری به 800 میلیارد تومان

به گزارش گردو دانلود رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی از افزایش خط اعتباری صندوق های پژوهش و فناوری آگاهی داد و اظهار داشت: هم اکنون 80 میلیارد تومان خط اعتباری این صندوق ها است.به گزارش گردو دانلود به نقل از مهر دکتر علی وحدت امروز در رویداد «پیوند» که بصورت آنلاین در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، اظهار داشت: در سال قبل اتفاقات خوبی از لحاظ ساختاری و زیست بوم نوآوری و تامین مالی آنها رخ داده است.
رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی با اعلان اینکه این دو سال اخیر با ۱۰ سال قبل قابل قیاس نیست، اظهار داشت: طی چند سال اخیر پارک های علم و فناوری، شرکت های دانش بنیان، مراکز نوآوری، شتابدهنده ها، هسته های فناور و.. تحولات زیادی داشته اند.
وی درباب سرمایه صندوق های پژوهش و فناوری اظهار داشت: هم اکنون ۸۰۰ میلیارد تومان خط اعتباری به این صندوق ها اختصاص یافته که قبل از این، ۷۰ میلیارد تومان بوده است.
وحدت اضافه کرد: طی دو سال قبل میزان ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد خدمات مالی بصورت مستقیم و غیر مستقیم در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار گرفته است.
رئیس هیات عامل صندوق نوآوری با اعلان اینکه ۶۰ خدمت و سرویس به شرکتها ارائه می نماییم، اظهار داشت: ما بجای این که نگاه پسینی به شرکت های دانش بنیان داشته باشیم و منتظر حضور آنها باشیم، خودمان ورود پیدا می نماییم و از شرکتها برای دریافت تسهیلات دعوت خواهیم کرد.
وحدت با اعلان اینکه هم اکنون دو سرویس جدید برای ارائه خدمات به شرکت های دانش بنیان در صندوق راه اندازی کردیم، اظهار داشت: گرنت فناوری یکی از این سرویس ها است که اگر شرکت های دانش بنیان بخواهند به آنها گرنت رایگان اعطا می کنیم؛ تا کنون ۱۲۷ طرح در این خط اعلام شده است.
وی درباب رویداد پیوند که امروز نخستین رویداد بهم رسانی هسته های فناور به شتابدهنده ها است، افزود: رویداد «پیوند» اتفاق مهمی است که می تواند هسته های فناور و شرکت های دانش بنیان را به شتاب دهنده ها ارتباط دهد که تولید یک محصول دانش بنیان را داشته باشیم.
بگفته رئیس هیات عامل صندوق نوآوری، درواقع رویداد پیوند مجوزی برای هسته های فناور مراکز تحقیقاتی محسوب می شود.
وحدت اشاره کرد: ما سلسله رویدادهایی را در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار می نماییم تا شرکت های متفاوت بتوانند در این رویدادها خودشان را به سرمایه گذاران معرفی کنند اما تفاوت آن رویدادها با رویداد پیوند این است که هسته های فناور خودشان را به شتاب دهنده ها معرفی می کنند و این مسیری برای تقویت آنها محسوب می شود.


منبع:

1400/02/27
18:35:42
5.0 / 5
552
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲