پیشگویی عجیب آلبرت اینشتین در یك نامه گمشده

پیشگویی عجیب آلبرت اینشتین در یك نامه گمشده

نامه ای گمشده از ˮآلبرت اینیشتینˮ کشف شده است که وی در آن به پیوند بین زیست شناسی و فیزیک، هفت دهه پیش از هرگونه شواهد ملموس در این رابطه اشاره نموده است.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، یک مطالعه جدید از محققان دانشگاه "موسسه فناوری رویال ملبورن"(RMIT) در استرالیا نامه ای تازه کشف شده از "آلبرت اینشتین" را بررسی نموده است که در آن بحث در مورد ارتباط فیزیک و زیست شناسی، دهه ها پیش از ظهور شواهدی در مورد این مورد دیده می شود.
در این نامه که متعلق به سال 1949 است، در مورد احساسات زنبورها و پرندگان بحث شده و اشاره به "فرآیند جسمی و فیزیکی که هنوز شناخته شده نیست" دارد.
همانطور که این محققان در مطالعه خود اشاره کردند، فرآیندهای فیزیکی رفتارهای چندین گونه بیولوژیکی امروزی برای درک جهان طبیعی در حال بررسی است و همینطور فناوری هایی برپایه رفتارهایی که طی هزاره ها تنظیم شده اند، در حال توسعه هستند.
به ویژه، اکتشافات اخیر در پرندگان مهاجر از عقاید اینشتین در 72 سال پیش پشتیبانی می کند. دانشمندان در سال 2008 مطالعه ای در مجله The Royal Society منتشر نمودند که ثابت کرد پرندگان از نوعی قطب نمای مغناطیسی برای مهاجرت و مسیریابی در کره زمین استفاده می نمایند. برای آن مطالعه محققان پرندگان توکا را به فرستنده های رادیویی مجهز کردند و آنها را هنگام مهاجرت ردیابی کردند.
باآنکه منشأ این حس مغناطیسی در پرندگان هنوز کاملاً شناخته نشده است، اما یک نظریه که در تحقیقی در مجله Nature در سال 2004 بیان شد، به استفاده از تصادف کوانتومی و درهم آمیختگی اشاره دارد که هر دو از مفاهیم فیزیکی هستند که برای نخستین بار توسط "آلبرت اینشتین" مطرح گردیده است.
این نامه که تابحال منتشر نشده بود، توسط "جودیت دیویس" همسر گیرنده اصلی نامه یعنی "گلین دیویس" که یک محقق رادار بوده است، با محققان دانشگاه RMIT به اشتراک گذاشته شد.


محققان این تحقیق جدید توضیح دادند که این نامه نشان داده است که "اینشتین" چگونه پیشبینی کرده است که کشف های جدید در علم فیزیک از مطالعه حیوانات متولد خواهد شد.
"آدریان دایر" دانشیار دانشگاه RMIT اظهار داشت: هفت دهه بعد از آنکه "اینشتین" فیزیک جدیدی را پیشنهاد کرد که امکان دارد ناشی از ادراک حسی حیوانات باشد، ما کشف هایی را می بینیم که درک ما را در مورد ناوبری و اصول بنیادی فیزیک توسعه می دهد.
این نامه توسط دانشگاه عبری اورشلیم، جایی که "اینشتین" سوابق و یادداشت های خویش را به آن اهدا کرد، تأیید شده است. این نامه همینطور یک سند تاریخی است که اثبات می کند "اینشتین" با "کارل فون فریش" برنده جایزه نوبل و محقق برجسته حس زنبورهای عسل و حیوانات در زمان خود دیدار کرده است.
"آلبرت اینشتین" در نامه خود می گوید: قابل تأمل است که امکان دارد روزی بررسی رفتار پرندگان مهاجر و کبوترهای ناقل، منجر به فهم برخی فرآیندهای جسمی شود که هنوز شناخته شده نیست.
البته این نامه امکان دارد در لیست برجسته ترین اختراعات و نظریه های "اینشتین" در صدر نباشد، اما هنوز هم با گذشت بیشتر از 70 سال، تحقیقات جدید در حال عرضه بینش های جدیدی از فرآیندهایی است که به پرندگان مهاجر اجازه می دهد تا در جهان حرکت مسیریابی کنند و هزاران کیلومتر را به شکل دقیق به سمت یک مکان پرواز کنند. مساله ای که "اینشتین" چند دهه پیش به آن اشاره نموده است.
فرآیندهای مورد استفاده این حیوانات همینطور به صورت مداوم فناوری های جدیدی همچون پرواز هواپیماهای بدون سرنشین و ربات های شبیه به ماهی در زیر آب را توسعه می دهد.
منبع:

1400/02/25
20:50:11
5.0 / 5
570
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱